Імпорт газу в Україну за 11 місяців збільшився на 11%

Поділитися
Імпорт газу в Україну за 11 місяців збільшився на 11% © utg.ua
Левова частина імпортованого газу спрямована в ПСГ для зберігання в режимі «митний склад».

Поставки природного газу в Україну на початок грудня 2020 року збільшилися на 11% (на 1,6 млрд куб. М) в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року - до 15,6 млрд куб. м. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на дані "Оператора ГТС України".

Відзначається, що з боку Словаччини надійшло 10,2 млрд куб. м газу (+ 12% до січня-листопада-2019), Угорщині - 3,9 млрд куб. м куб. м (+ 10%), Польщі - 1,6 млрд куб. м (+ 12%).

При цьому 7,1 млрд куб. м імпортовані "віртуальним реверсом" (backhaul), який став доступним з початку 2020 року. У тому числі з боку Словаччини - 3,1 млрд куб. м, Угорщини - 2,9 млрд куб. м, Польщі - 1,1 млрд куб. м.

За даними ОГТСУ, 10,1 млрд куб. м імпортованих з початку року обсягів були спрямовані в ПСГ для зберігання в режимі "митний склад", з них 6,1 млрд куб. м надійшли в режимі shorthaul (пільговий тариф для певних точок), а 4 млрд куб. м - в режимі "межа - митний склад". У листопаді почалася активна фаза відбору газу з "митного складу" і його транспортування в ЄС.

В цілому транспортування газу з ЄС в Україну в січні-листопаді замовили 82 трейдера, з яких 52 - українських і 30 іноземних, а послугами shorthaul і "митний склад" скористалося понад 50 замовників.

"У жовтні-листопаді фіксуємо значне скорочення обсягів транспортування газу з Європи в Україну і одночасно збільшення реекспорту з українських ПСГ в Європу. Така ситуація цілком очікувана і характерна для цього періоду. Адже почався осінньо-зимовий сезон, і трейдери, які закачували газ з літа, почали відбирати його з українських ПСГ для постачань на європейські ринки. Така тенденція збережеться до квітня ", - зазначив комерційний директор ОГТСУ Євген Тодоров.

Україна в 2019 році збільшила імпорт природного газу на 34,5% (на 3 млрд 656,9 млн куб. М) у порівнянні з 2018 роком - до 14 млрд 247,1 млн куб. м. У тому числі з боку Словаччини надійшло 9 млрд 150,6 млн куб. м газу (+ 41,7% до 2018-го), Угорщини - 3 млрд 672,7 млн куб. м (+ 6,7%), Польщі - 1 млрд 423,8 млн куб. м (+2,1 рази).

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №3176 "Про внесення змін до Закону України" Про державні закупівлі " із закупівлі природного газу". Документ підтримали 300 народних депутатів. У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що, якщо ОГТСУ зможе купувати газ на біржі, то підвищиться ліквідність і розвиток оптового ринку короткострокових стандартизованих продуктів при покупці "блакитного палива" для балансування системи.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі