Імпорт електроенергії в Україні скоротився в 31 раз

Поділитися
Імпорт електроенергії в Україні скоротився в 31 раз © dtek.com
Основним імпортером електроенергії є Словаччина.

Імпорт електроенергії в першому півріччі впав з 560 млн кВт/год на початку січня до 18 млн кВт/год на кінець червня, тобто в 31 разів. Про це йдеться в повідомленні «Укренерго».

В останні три місяці Україна не імпортувала електроенергію з Росії. Імпорт з Росії припинено після вступу в силу постанови НКРЕКП №766 від 12 квітня про обмеження до нуля імпорту за напрямками Білорусь-Україна, Росія-Україна на час карантину і 30 днів після нього.

Основним партнерами України за даними за другий квартал 2020 року залишаються Словаччина (125 млн кВт/год), Угорщина (62 млн кВт/год) і Румунія (12 млн кВт/год).

Експорт електроенергії збільшувався стабільно на 5% місяць в період з січня по березень. Однак у квітні спостерігалося різке падіння експорту: з 773 млн кВт/год до 237 млн кВт/год. Всього, за перше півріччя обсяг експорту скоротився в 6,8 разу.

У другому кварталі Україна експортувала електроенергію переважно до Польщі (314 млн кВт/год), Угорщину (129 млн кВт/год) і в Румунію (20 млн кВт/год). У червні 99% експорту доводилося виключно на Польщу.

Як писало ZN.UA, ринок електроенергії України все глибше занурюється в кризу, прояви якого стають різноманітнішими і гострими.

Детальніше читайте в статті Василя Котка - «Ринок електроенергії на добу вперед: чому падають ціни».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі