Збільшення імпорту електроенергії в Україну: є проблеми майже з усіма країнами-сусідами

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Модернізація енергосистеми країни також під питанням.  

Взимку споживання електроенергії традиційно зросте. Для проходження опалювального сезону Україні потрібно збільшити імпорт електроенергії, але є проблеми з сусідами. Про це пише Ігор Маскалевич, кореспондент ZN.UA, в статті «Мегавати будь-якою ціною. Чи зможе Україна наростити імпорт дефіцитної електроенергії?»

За словами автора, Україна вже кілька разів порушувала перед партнерами питання про розширення пропускної здатності ліній хоча б до 2,3–2,5 млн кВт, але процес іде повільно.

«Ситуацію ускладнює часткове обмеження транзиту нафти в Угорщину й Словаччину, звідки надходить 70% імпорту електроенергії. Що, з одного боку, явно додає перцю нашим із ними відносинам, з іншого — може бути аргументом у «нафтовій» суперечці з елементами шантажу», - зазначає він.

Однак є відкриті питання й по Польщі, яка обмежує поставки електроенергії в пікові години.

“Польський напрямок явно недовикористовується. Наразі поляки запропонували Євросоюзу збільшити поставки електроенергії в обмін на відстрочку запровадження квот по викидах із вугільних станцій. Хоча пропозиція досить лобістська, обсяги поставок і ефект від незастосування квот відрізняються в кілька разів», - додав Маскалевич.

Крім того, частина електроенергії, яка йде з Молдови, проходить через невизнане Придністров'я. У Київській області частина струму йде через лінію по білоруській території (хоча це не імпорт).

З іншими матеріалами автора можна ознайомитися за посиланням. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі