Імплементація законодавства ЄС, включаючи податкову сферу, має бути здійснена щонайпізніше до кінця 2024 року — Гетманцев

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Імплементація законодавства ЄС, включаючи податкову сферу, має бути здійснена щонайпізніше до кінця 2024 року — Гетманцев Питання адаптації податкового законодавства наразі стоїть найбільш гостро © Reuters
Податки — найменш адаптовна до законодавства ЕС сфера.

"Війна стала шансом для непопулярних реформ, які роками не робилися в Україні чи то в наслідок лобізму, чи то в наслідок корупції. Але зараз вдається прийняти такі рішення, які, дійсно вчора ще були неможливі", — переконаний голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, який був одним з спікерів Форуму «Діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади: виклики воєнного часу”, що відбувся 21 жовтня у Києві.

«Я задоволений тим, що ми відійшли від тих дурних дискусій щодо карколомних експериментів в оподаткуванні й фінансовій системі, які інколи нагадують диверсії, — засвідчує експерт. – Адже тепер ми маємо певні рамки й розуміння, як ці фінансові питання врегульовуються в ЄС. І ми розуміємо, що ми хочемо бути в союзі європейських держав. Тому повинні відповідати їхнім стандартам. Наше завдання на сьогодні — імплементувати якомога швидше європейські норми, аби ми могли спочатку почати перемовини про вступ, а потім їх завершити, як це передбачно в нас у плані – до грудня 2024 року».

Для членства в ЕС, на переконання Данила Гетманцева, Україна має провести чималу роботу з імплементації законодавства ЄС до норм вітчизняного законодавства. Для цього "ми маємо пройти дуже важкий шлях":

  1. Імплементація більше десятка Директив і Регламентів для митниці (тут ми вже просунулися досить добре).
  2. Більше десятка (Директив) — в банківській сфері (тут також непоганий рівень імплементації).
  3. Аж 22 Директиви з оподаткування. Податки — це, напевно, найменш адаптована до законодавства ЄС сфера.

Питання полягає в тому, наскільки успішно Україна справиться з цією відповідальною роботою. Адже, нікому не секрет, що податки в країнах ЄС значно вищі. Та й держави-члени ЄС в різний спосіб дбають про свій бізнес.

Голова ж податкового комітету основним завданням в цьому процесі вбачає таку синхронізацію законодавства ЄС, яка забезпечує достатньо великі перехідні періоди для українського бізнесу. Але не має певності, що такий підхід буде безболісним для підприємців. Тому їхні представники на Форумі, зокрема Надія Бедричук, членкиня Наглядової ради Української Ради Бізнесу, закликала «долучити представників бізнесу до цього процесу».

Нагадаємо, за словами прем‘єр-міністра України Дениса Шмигаля, Україна буде повністю готова до вступу до ЄС до кінця 2024 року.

Щодо податкової реформи, то бізнес чекає на готовий законопроект і нагадує про проблеми верховенства права та корупцію. Як відомо, у Верховній Раді констатували провал реформи зі створення Бюро економічної безпеки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі