Імміграційна політика України: «потрібно "пересісти з коня в теслу", поки з країни не виїхав той бізнес, який досі працює»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Імміграційна політика України: «потрібно
Лише на спрощення законодавства, лібералізацію імміграційних процесів може піти 1-2 роки.

За результатами опитування, яке провів центр Разумкова на замовлення ZN.UA, наразі бажання виїхати на роботу за кордон мають більше 25% опитаних, близько чверті з них вже вивчають іноземні мови та заощаджують кошти, готуючись до переїзду. Загрозливий тренд. Як на нього вплине прискорення темпів інтеграції України до ЄС? Про це в інтерв’ю Юлії Самаєвій розказує експерт із міграційної політики «Андрій Гайдуцький: Розмова з українськими мігрантами це на 90% – про гроші та проекти і лише на 10% – про патріотизм».

За його словами, це призведе до еміграції ще близько 2-3 млн українців до 2030 року. Така вже сутність будь-яких інтеграційних процесів: створення НАФТА в Північній Америці у 1992-1994 роках, розширення ЄС в 2004-2007 роках, візова лібералізація України і ЄС в 2017 році – все це призвело до міграції населення. З одного боку, це зумовлено великим дисбалансом в оплаті праці країн, що інтегруються, а з іншого – зростаючим попитом на робочу силу.

«У найближчий рік збільшиться попит на українців у Болгарії і Румунії. Адже у другому півріччі 2023 року ці країни можуть прийняти в Шенгенську зону. Це призведе до переміщення частини їх робочої сили далі на захід. Ймовірно, ці країни, як і Польща, також стануть “реєстраційним хабом” для роботи українців в інших країнах ЄС. Наприклад, Уряд Румунії на 2023 рік погодив річний план із залучення 100 тис осіб іноземців. Це майже в 5 разів більше ніж у 2020 році. Та й інші країни не відстають», - зазначив він.

Потрібні реформи, щоб зберегти бізнес, який залишився.

«Влада в Україні має все це відслідковувати і запускати власні програми з легалізації і спрощення працевлаштування іноземців. Нам вже зараз це потрібно робити, а не “після перемоги”, як почали говорити останнім часом. Адже в Україні досі архаїчна імміграційна політика. Її потрібно суттєво лібералізувати, якщо ми хочемо залишитись привабливими для ведення бізнесу в країні. Простіше кажучи... нам потрібно спробувати за короткий період часу зробити квантовий стрибок і «пересісти з коня в теслу», поки з країни не виїхав той бізнес, який досі ще тут працює. Тільки на спрощення законодавства, лібералізацію імміграційних процесів може піти 1-2 роки», - додав він.

З іншими матеріалами автора можна ознайомитися за посиланням.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі