Гроші для України: у 2023 році міжнародні партнери більш активі, ніж у попередньому

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
За вісім місяців 2023 року Україна отримала майже стільки ж коштів, як і за десять місяців 2022 року.

Від початку повномасштабної війни Росії в Україні фінансова допомога від держав-союзниць і міжнародних організацій за сумою зобов’язань досягла 84,1 млрд євро (дані Кільського інституту). Про це пише Тетяна Богдан, директорка з наукової роботи “Growford Institute” у статті «Зовнішнє фінансування бюджету: досягнення та упущення».

Авторка зазначає, що з загальної суми надходжень 32,8 млрд євро припадає на допомогу ЄС - його колективних інститутів і держав-членів. Фінансова підтримка від США становила 24,3 млрд євро, Японії – 5,6 млрд, Великобританії – 3,9 млрд євро.

З 1 січня до 25 серпня 2023 р. Україна отримала 29,7 млрд дол. фінансової допомоги від іноземних офіційних донорів до Державного бюджету. Прогноз МВФ передбачає, що у цілому за 2023 рік зовнішнє офіційне фінансування України сягне 41,9 млрд доларів.

«Фінансова допомога відігравала критично важливу роль у продовженні безперебійного надання публічних послуг в держсекторі України, в покритті масштабного дефіциту бюджету і платіжного балансу, в забезпеченні валютно-курсової та цінової стабільності… Показово, що позичкове фінансування бюджету із зовнішніх джерел (686,2 млрд грн) кратно перевищувало залучення від внутрішніх позик (77,7 млрд грн)», - пише вона.

Загальний профіцит платіжного балансу величиною 7,8 млрд дол. за І півріччя, як і профіцит фінансового рахунку величиною 9 млрд дол., були більше ніж забезпечені зовнішніми позиками сектору державного управління (12,2 млрд дол.). Без таких позик, як і без поточних трансфертів до цього сектора (17,8 млрд дол.), загальне сальдо платіжного балансу було б негативним і сягнуло б -22,2 млрд дол.

«При порівнянні зовнішнього фінансування в 2023 р. з минулим роком очевидним є активніше надходження іноземної допомоги саме в нинішньому році. За вісім місяців 2023 р. Україна отримала майже стільки ж коштів від західних кредиторів і донорів, як і за десять місяців 2022 р», - зазначає авторка.

З іншими матеріалами Тетяни Богдан, директорки з наукової роботи “Growford Institute”, можна ознайомитися за посиланням.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі