Росавіація рекомендує авіакомпаніям із Росії призупинити всі рейси за кордон. Про це повідомляє DW.
Так, всі рейси за кордон зупиняються з 6 березня і всі рейси з-за кордону до РФ з 8 березня.
Рекомендація випущена через можливі арешти літаків за кордоном.
Нагадаємо, раніше в Мінтрансі РФ заявили про намір націоналізувати іноземні літаки. У російському міністерстві не вбачають інших варіантів, щоб зберегти працездатність флоту.
Такий захід розглядаэться як можлива відповідь на заборону поставок нових літаків з ЄС та розрив договорів лізингу, за якими багато повітряних суден перебувають у російських авіакомпаніях.
DT.UA писала, що означають для РФ транспортні санкції. Про це розповів ексміністр оборони Анатолій Гриценко.
Євросоюз, а також США, Канада та інші виробники літаків заборонили передачу Росії технологій, обладнання, запасних частин для авіації та космічної галузі. Також заборонено надання Росії послуг зі страхування та перестрахування авіаційних перельотів. Крім того, для Росії закрито небо Європростору, США, Канади – для літаків російських компаній, російських власників, які контролюють компаніъ росіян.
Оскільки 70% авіаційного парку Росії — це літаки зарубіжного виробництва (Аеробуси, Боїнги), більшість із яких використовуються на умовах лізингу, це означає майже повний колапс системи авіаперевезень.
Закордон із Росії не зможе вилетіти майже ніхто. Більшість польотів усередині країни також буде скасовано. Бо літаки західного виробництва не літатимуть через неможливість страхування перельотів, відсутність запчастин та вищезазначені заборони на перельоти.
Літаки в лізингу будуть відкликані із Росії їхнім закордонними власниками. Якщо Росія їх не віддасть, як це колись робив Іран, нарветься на ще більші проблеми, у т.ч. суди та арешти російської власності за кордоном.
На літаках російського виробництва, всередині країни, якщо власниками є російські компанії, вони ще зможуть літати, але переважна більшість рейсів буде скасовано. Це відчують мільйони росіян, яким доведеться скасувати плани закордонного відпочинку та бізнес-перельотів.
Росіянам належить пізнати дзен багатоденних переїздів з одного кінця Росії в інший, насолоджуючись сервісом і якістю російських залізниць, геть-чисто забувши про авіаперельоти.