Гривня укріплюється і це нормально

Поділитися
Гривня укріплюється і це нормально Фото: financy.24tv.ua
На валютному ринку України спостерігається надлишок долара.

Гривня продовжує зміцнюватися: середній курс гривні до долара у банках на 9 червня склав 27,0/27,2.

З огляду на ситуацію тренд укріплення гривні збережеться принаймні до кінця місяця, пише редактор відділу економіки DT.UA Юлія Самаєва.

Наразі на валютному ринку спостерігається надлишок долара і дефіцит його покупців. Причин кілька, з одного боку на рику ОВДП суттєво зростає активність нерезидентів, тільки минулого тижня вони вклали у цінні папери держави понад 2 млрд грн, а їх інвестиційний портфель наразі єдиний продовжує зростати. При цьому Мінфін не знижує свою активність із продажу облігацій, випускаючи нові інструменти та пропонуючи привабливі відсотки дохідності. Буквально вчора Мінфін продав держоблігацій на 19 мільярдів гривень з дохідністю від 9 до 12,3% річних.

З іншого боку потенційні покупці долару, наприклад імпортери, не квапляться його купувати, чекаючи, що надмірна активність Мінфіну та попит з боку нерезидентів призведуть до ще більшого зниження курсу гривні і валюту можна буде купити за мінімальною ціною.

Відповідно єдиним активним покупцем на валютному ринку лишається Національний банк, який двічі купував долар минулого тижня, і буквально вчора знов виходив на ринок, викупивши в резерви половину із запропонованого обсягу - 70 млн дол. Те, що НБУ лише стримує надмірні коливання не намагаючись суттєво впливати на валютний ринок цілком відповідає його політиці плаваючого курсоутворення і здоровому глузду, бо надмірна активність регулятора на валютному ринку та намагання тримати курс на рівні "бюджетних очікувань" вочевидь знов піднімуть питання незалежності НБУ від уряду. Та й ще є час почекати поки "доларові" попит та пропозиція таки знайдуть рівновагу, бо український валютний ринок - сезонний, і за літньою ревальвацією неминуче слідує осіння девальвація.

Нагадуємо, 1 червня Міністерство фінансів України запропонувало п'ять випусків цінних паперів у національній валюті і два - в іноземній.

Однорічні доларові папери пропонували з прибутковістю 3,7%, дворічні - 3,9%. Їх продали на 359 млн доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі