З наступного тижня, коли матиме місце значне пониження температури, в Україні можуть почати застосовувати погодинні графіки відключення електроенергії. Так вважає член наглядової ради "Центренерго" Володимир Величко, передає Інтерфакс-Україна.
За його словами, у жовтні через зниження температури вже спостерігалось відчутне зростання споживання, а пік споживання змістився майже на годину - з 20:00 на 19:10.
"З наступного тижня синоптики прогнозують відчутне зниження температури. Для енергетиків це означає, що для балансування енергосистеми необхідно буде задіяти більш суттєві заходи – такі як аварійна допомога від операторів суміжних країн. Але до застосування аварійної допомоги необхідно максимально використати власні ресурси. В разі, якщо НЕК "Укренерго" не вдасться витримати баланс енергосистеми, буде застосування графіків відключень", – пояснив він.
Треба також врахувати, що через похолодання також росте споживання і в європейських країнах. Як результат, як мінімум, вищі ціни на електроенергію, в тому числі через зменшення частки відновлювальних джерел енергії. Це вплине на можливості комерційного імпорту електроенергії через існуючі на спотовому ринку України обмеження ціни електроенергії – прайс-кепи.
"Наразі енергорегулятор НКРЕКП почав процедуру перегляду прайс-кепів в бік збільшення, що підтримує основна маса учасників енергоринку, а дехто взагалі пропонує їх скасувати. Для споживачів це болюча тема, але необхідно розуміти, що без підвищення прайс-кепів, комерційний імпорт електроенергії буде недоступний, особливо в періоди різкого похолодання. Аварійна допомога буде коштувати набагато дорожче", – зазначив член наглядової ради "Центренерго".
Відносно підготовки компанії до зими, то наразі ремонтно-відновлювальні роботи продовжуються, а в планах – підключити до енергосистеми майже 1 ГВт генеруючої потужності.
Як писало ZN.UA, сьогодні найболючіше питання для громадян України, після справ на фронті, — як пережити наступну зиму. Адже цього разу опалювальний сезон, вчасно розпочавшись, може закінчитися будь-якої миті… Про це читайте у статті "Коли закінчиться опалювальний сезон?"