Голова профільного підкомітету ВР Безгін розкритикував проєкт бюджету-2021, назвавши злочином проти місцевого самоврядування

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Голова профільного підкомітету ВР Безгін розкритикував проєкт бюджету-2021, назвавши злочином проти місцевого самоврядування
На користь особистих депутатських програм урізано фінансування Держфонду регіонального розвитку, внаслідок чого громади не зможуть розвиватися.

Державний бюджет-2021, ухвалений у першому читанні, зовсім не про місцеве самоврядування, вважає голова підкомітету Верховної Ради з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін.

За його словами, в Україні понад 700 громад не мають Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) і достатніх коштів у бюджет на їх створення не заклали.

Також урізане фінансування Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) внаслідок чого громади дороблятимуть незавершені об'єкти, а не розвивати нові.

Збільшено соцекономпакет для депутатів. А проєкт закону №4101-д, звільняє «Укрзалізницю» від земельного податку.

«Це вб'є понад 10% громад. Оскільки для 126 громад втрати бюджету становитимуть понад 30%, а ще для 51 громади - понад 50%. Ініціація будь-яких подібних рішень без компенсаторів є злочином щодо місцевого самоврядування », - підкреслює голова підкомітету в розмові з редакторкою відділу політики ZN.UA Інною Ведерніковою.

Якщо такий проєкт бюджету буде прийнятий і в другому читанні, наступний рік буде провальним, а по реформі децентралізації буде завдано серйозного удару - громади не зможуть бути самодостатніми, вважає він.

Водночас директор з розвитку Інституту громадянського суспільства та співавтор децентралізації Анатолій Ткачук зазначає, що регіональний розвиток є не лише сумішшю теорії, підготовки необхідних законопроєктів та розробки практичних стратегій.

«Україна взяла набір законів, які впроваджують європейські підходи до регіонального розвитку та планування. Але це все в теорії. На практиці - зробили стратегії, навчили купу людей так-сяк готувати проєкти, але... спочатку Верховна Рада забирає кошти з ДФРР на «депутатську» субвенцію, потім депутати включають себе улюблених в конкурсну комісію на кошти, які залишилися», - перераховує він у Facebook.

До цього додаються позапланові «ініціативи»: то футбольні поля, то басейни, то амбулаторії, то «Велике будівництво», то реставрація або підготовка чергової позапланової програми профілактики вірусних захворювань.

«Кінець. Куди доїдемо з таким підходом?», - запитується Ткачук.

Президенту Володимиру Зеленському час визначитися, чи продовжує він зміцнюватися в рамках коридорів Банкової (тоді - випадкові люди на ключових напрямках, боротьба за ресурси і контроль над призначенням «своїх» голів адміністрацій та інше), або будує реальні державні зміцнення, просуваючись вглиб країни (тоді ставка на компетенції і реальне продовження децентралізації). Що вибере президент? Читайте в статті Інни Ведернікової «Фактор випадковості» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі