Гетманцев вимагає встановити в Україні цілодобове відеостеження за відпуском алкогольної продукції

Поділитися
Гетманцев вимагає встановити в Україні цілодобове відеостеження за відпуском алкогольної продукції © #Букви
Комітет, очолюваний Гетманцевим, роздав вказівки податківцям та правоохоронцям, як краще працювати та стежити за порядком.

Голова податкового Комітету ВР Данило Гетманцев оприлюднив рішення щодо наведення ладу на ринку підакцизних товарів, яке було ухвалене на засіданні Комітету 8 травня. Комітет розглянув питання дотримання законодавства на ринку підакцизних товарів.

"Доповідаючи про ситуацію на ринку підакцизних товарів Голова Комітету, народний депутат України Гетманцев Д.О. метою засідання Комітету визначив необхідність поставити органам, відповідальним за боротьбу з нелегальним ввезенням, виробництвом та торгівлею тютюновими виробами, алкогольними напоями та пальним, чіткі завдання з конкретними термінами виконання", - йдеться в документі.

У рішенні міститься низка вказівок, які Комітет ВР роздав щодо організації роботи Державної податкової служби України, Державної митної служби України, Бюро економічної безпеки України Міністерства внутрішніх справ України щодо боротьби з тіньовим ринком підакцизної продукції, а саме з нелегальним ввезенням, виробництвом та торгівлею тютюновими виробами, алкогольними напоями та пальним.

Частина рекомендацій, як покращити роботу, стосуються Служби безпеки України. Про виконання цих рекомендацій СБУ має повідомити Комітет, очолюваний Гетманцевим, "негайно", після отримання указаного документу.

Загалом, як випливає з документа, на думку голови Комітету Данила Гетманцева, сірий ринок підакцизних товарів в Україні існує через недостатню або неправильно організовану роботу указаних органів.

"Попередити посадових осіб ДПС, Бюро економічної безпеки України, Національної поліції України, Державної служби України з питань праці та Державної архітектурно-будівельної інспекції України про невідворотність настання відповідальності за невиконання покладених на них посадових обов’язків", - йдеться в документі.

А вирішити цю проблему, на думку членів Комітету, можна через збільшення кількості перевірок АЗС, заводів із виробництва спирту, лікеро-горілчаної продукції, ліцензіатів, які здійснюють роздрібну торгівлю тютюновими виробами, а також місць роздрібної торгівлі зазначеними товарами.

Крім того, мають на постійній основі проводитися рейди в місцях стихійної нелегальної торгівлі підакцизними товарами, в т.ч. на ринках та через роздрібні мережі (в т.ч. магазинах, кіосках, пересувних об’єктах торгівлі).

Також члени Комітету вказують правоохоронцям на необхідність стежити за реалізацією нелегальної підакцизної продукції через мережу Інтернет, у тому числі за допомогою мобільних додатків Viber, WhatsApp, Telegram та сайтів.

До однієї з найбільш цікавих рекомендацій Комітету можна віднести вказівку Державній податковій службі організувати цілодобове відеоспостереження за відпуском алкогольної продукції в Україні.

"Рекомендувати Державній податковій службі України розробити алгоритм (в тому числі розробити необхідні зміни до нормативно-правових актів) удосконалення функціонування цілодобової системи відеоспостереження за виробництвом та відпуском алкогольної продукції", - йдеться в документі.

Така система відеоспостереження має дозволити:

  • централізовано зберігати інформацію про результати відеостеження за українцями;
  • здійснювати – відео трансляцію в режимі онлайн.

Термін виконання цієї рекомендації - до 26 травня 2023 року.

У разі виявлення під час проведення перевірок, правопорушень, члени Комітету рекомендують "негайно вживати заходів", розглядати питання щодо притягнення до дисциплінарної або кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, напередодні засідання Комітету, Гетмацев заявив, що на ринках палива, тютюну і алкоголю є "значний фінансовий резерв, який не використовується". За словами Гетманцева, ціна питання - 1 млрд грн.

Рік тому Гетмацев вже спричинив обурення в підприємців, заявивши, що збирається скубти їх як гусаків.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі