Гетманцев прокоментував пропозицію Нацбанку щодо додаткового податку на некритичний імпорт

Поділитися
Гетманцев прокоментував пропозицію Нацбанку щодо додаткового податку на некритичний імпорт © Василь Артюшенко, ZN.UA
За його словами, наразі не весь потенціал щодо контролю повернення виручки в Україну вже використаний.

Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев висловився проти пропозиції Нацбанку відносно введення додаткового податку на некритичний імпорт. Про це він написав у своєму Тelegram.

«Не зовсім погоджуюся з пропозицією Нацбанку щодо додаткового податку на некритичний товарний імпорт. Розумію, що ця пропозиція - інструмент впливу на від'ємний торгівельний баланс. Водночас, на мою думку, баланс вигод та втрат від такого втручання держави в економічні процеси, є негативним», - написав він у соцмережах.

Він також назвав свої три аргументи проти такого податку.

По-перше, за його словами, податок передбачає існування переліку товарів критичного імпорту, що звільняються від податку. Такий інструмент же використовували на початку війни. І тоді перелік товарів з двох десятків у березні зріс до 90% позицій  довоєнного імпорту у червні. Перелік є суб’єктивним і при його складанні потенційно існує величезна корупційна складова.

По-третє, вважає депутат, оподаткувати додатковим митом дійсно можна певні товари розкоші. Але в цьому випадку вплив податку і на надходження, і на платіжний баланс буде мінімальним.

«Вважаю ми ще не використали увесь потенціал адміністративних рішень щодо контролю за поверненням експортної валютної виручки в країну», - таким був його третій аргумент.

Нагадаємо, що новий уряд Польщі отримав поступку від ЄС у боротьбі за обмеження українського експорту продовольства. Минулого тижня польський уряд, а також їхні колеги з Угорщини, Словаччини, Болгарії та Румунії надіслали листи до Єврокомісії, у яких просили ввести імпортне мито для українського зерна. Комісар з питань торгівлі ЄС Валдіс Домбровскіс заявив, що Брюссель контролюватиме приплив сільськогосподарської продукції. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі