Закачування газу в сховищах Північно-Заходу Європи, що використовує російський «Газпромом», зросло. Про це свідчать дані асоціації Gas Infrastructure Europe, повідомляє Інтерфакс.
За газові доби 25 вересня обсяг закачування в зазначені сховища досяг максимального рівня починаючи з 29 липня цього року.
На даний момент йде закачування в три ПСГ: в Німеччині "Реден" (заповнене на 5,45%) і "Йемгум" (частка "Газпрому" заповнена на 66,76%), "Бергермеер" (25%) в Нідерландах. Однак немає закачування в сховища "Хайдах" (18,4%) в Австрії і "Катаріна" (43,54%) в Німеччині.
Відзначається, що за підсумками газових доби 25 вересня, рівень запасів газу в підземних сховищах досяг 73,48%. Це на 15,38% нижче середнього показника за останні п'ять років.
Повідомлялося, що в порівнянні з минулим роком ціни на газ зросли на 440%, і надалі зростатимуть, оскільки європейські газосховища в багатьох місцях незаповнені. Найбільше в Євросоюзі сховище Rehden (належить «Газпрому») заповнене тільки на 5%.
«Газпром» з початку літа обмежив поставки, за офіційною версією - через ремонтні роботи і аварій на газопроводах. При цьому російський монополіст не забронював додаткову транзитну потужність через Україну і викупив лише третину від запропонованої потужності газопроводу «Ямал-Європа».
Міжнародне енергетичне агентство і ряд країн закликали Росію збільшити транзит газу через територію України.
Як писало ZN.UA, поки ЄС і США обговорюють санкції, якими можна покарати Росію за використання «ПП-2» як зброї проти Європи, Москва вже використовує трубу для шантажу. Докладніше читайте в тексті Марії Якуб і Олександра Харченка «Чому в Європі зростає ціна на газ і скільки заплатять за тепло українці?».