На деякі об'єкти в енергетиці кількість ракетних ударів протягом трьох місяців перевищила другий десяток. Підприємствам, зокрема газодобувній та переробній промисловості, потрібно бути максимально підготовленими. Про це пише у своїй новій статті Ігор Маскалевич, кореспондент ZN.UA, - «Газвидобування під обстрілами».
Щодо підготовки до обстрілів, він уточнив: «Починаючи з нормальних легких бронежилетів та укриттів для працівників, обвалування обладнання, захисних споруд, наявності пожежного обладнання та закінчуючи розосередженням всього, що можна. Аж до споруди хибних об'єктів - все одно дешевше, ніж відновлювати».
Ситуація у регіонах
Згідно зі звітами НАК, 94% його видобутку вуглеводнів знаходяться на сході України у зонах найвищого ризику. У більш-менш спокійних районах заходу країни, той самий УГВ минулого року навіть наростив видобуток на кілька відсотків. Але це лише з 770 до 790 млн кубів. Активних приватників там також небагато. Отже, видобуток у п'яти західних областях складає близько мільярда з 18 – слізки.
«На сході все складніше. Перші місяці росіяни практично не били за промислами – працював ефект очікування «Київ за три дні, і хохли ось-ось здувають». Потім ракети посипалися на переробників – на Кременчуцький проммайданчик прилетіло близько півсотні калібрів і Х-22, кілька хвиль обстрілів пережив і Шебелинський газопереробний», – наголошується автор.
Більше матеріалів Ігоря Маскалевича читайте за посиланням.