Гройсман запропонував відновити перевірки підприємств без попередження

Поділитися
Гройсман запропонував відновити перевірки підприємств без попередження Гройсман хоче більше прав для контролюючих органів
В уряді стурбовані з недостатнім контролем за дотриманням норм трудового законодавства на підприємствах.

Кабінет міністрів ініціював скасування обмежень на проведення Державною службою з питань праці перевірок додержання підприємствами трудового законодавства.

Відповідний проект закону №8045 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці" був зареєстрований у Верховній Раді 15 лютого. Ініціаторами законопроекту вказані Кабмін і прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що в результаті внесения змін до закону "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 3 листопада 2016 року органи контролю втратили право безперешкодної інспекції підприємств.

Зокрема, закон зобов'язав їх завчасно попереджати про відвідування підприємств та проводити інспекції в присутності їх керівництва. На думку авторів законопроекту, ця норма не дозволяє належним чином і своєчасно забезпечувати дотримання трудових прав працівників.

Автори законопроекту вважають за необхідне відновлення повноцінного державного нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, охорону і гігієну праці.

У Кабміні висловили впевненість, що ефективність нагляду Держпраці може бути забезпечена його раптовістю, можливістю у разі загрози здоров'ю або життю людини зупинити виконання робіт, експлуатації обладнання підвищеної небезпеки.

Нагадаємо, в грудні минулого року президент Петро Порошенко пообіцяв продовжити мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу в 2018 році, а також активізувати реформування контролюючих органів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі