Гройсман створив "чорну сотню" на митниці

Поділитися
Гройсман створив "чорну сотню" на митниці Прем'єр наполегливо хоче взяти митницю під контроль © Державна фіскальна служба
Мобільні групи матимуть доступ до всіх зон митного контролю. Робота передбачає повну фото- та відеофіксацію.

Володимир Гройсман підписав прийняту урядом постанову про створення 20 мобільних груп із запобігання та виявлення порушень на митниці.

Як повідомляє прес-служба Кабміну, до складу мобільних груп увійдуть представники Державної фіскальної служби, Державної прикордонної служби та Національної поліції. Координацію їх роботи покладено на Міжвідомчий цільовий центр, що працюватиме при ДФС.

"Мобільні групи отримають безперешкодний доступ до всіх зон митного контролю та транспортних пунктів перетину кордону, у тому числі в аеропортах та портах. Окрім того, вся робота цих груп передбачає повну фото- та відеофіксацію, що дозволить уникнути зловживань", - йдеться в повідомлені.

Постановою визначено матеріально-технічне забезпечення роботи Міжвідомчого цільового центру і мобільних груп, яке дозволить забезпечити належну оперативність роботи груп і знизить ризики корупційних впливів. Робота груп фінансуватиметься за рахунок перерозподілу коштів, виділених в бюджеті на утримання Державної фіскальної служби.

Окремо постановою, підписаною також у понеділок, Кабінет міністрів України затвердив порядок здійснення фото- та відеофіксації митних формальностей, що проводяться контролюючими органами. Обов'язкова відеофіксація є ще однім засобом запобігання контрабанді та зловживанням з боку контролюючих органів на митниці.

Читайте також: Порошенко звільнив посла в Словаччині на тлі скандалу з контрабандою

11 травня прем'єр-міністр Володимир Гройсман сказав, що Кабінет міністрів планує створити спеціальну структуру для боротьби з контрабандою на митниці. "Ми зараз працюємо над органом, так званої "чорної сотні", яка буде займатися тим, щоб припиняти будь-які прояви контрабанди", - сказав він на засіданні уряду.

Детальніше про проекти реформивания митниці, а також про корупційні ризики, які виникають при її функціонуванні в даний час, читаєте у статті "Як (не) реформувати митницю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі