Введення єдиної ринкової ціни на газ дозволить збільшити видобуток власного газу і досягти енергонезалежності України. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман у ході відвідування ГПУ "Шебелинкагазвидобування" в Харківській області, передає прес-служба Кабміну.
"Кроки, зроблені урядом, дозволяють нам оптимістично дивитися в повну нашу енергонезалежність, збільшення видобутку українського газу. І, безумовно, формування єдиного підходу до формування ринкової ціни дозволяє сьогодні розвивати підприємства, в тому числі, що стосується видобутку газу, що стосується енергоефективності. Фактично, сьогодні ми починаємо нову сторінку в енергонезалежності нашої країни", – сказав Гройсман.
Він нагадав, що напередодні уряд ухвалив рішення про введення єдиної ціни на газ, що забезпечить прозорість її формування.
"Єдина ціна на газ, яка є абсолютно ринковою, не якоюсь, яка була визначена від руки контрактами урядів двох країн, або "Нафтогазу" і "Газпрому", а ринкова ціна, яка формується від ціни західної біржі, дає можливість говорити про те, що ціна газу вже є сьогодні прозорою і абсолютно відкритою", – підкреслив Гройсман.
За словами прем'єра, існування пільгового газу завжди породжувало корупцію і зловживання, а різниця в ціні "завжди компенсувалася з державного бюджету і за тих, у кого палаци, і за тих, у кого маленька квартира".
"Це була абсолютна відсутність якої-небудь соціальної справедливості", – зазначив Гройсман.
Глава уряду сказав, що рішення про ринкову ціну на газ піддається критиці з боку тих, хто отримував прибуток існування корупційних схем.
"Популісти кричать, що все пропало. Я хочу запевнити всіх українських громадян: нічого не пропало. Ви не будете платити більше, оскільки держава через механізми прозорих субсидій забезпечить компенсацію тим, хто її потребує", – заявив він, зазначивши, що громадяни з невисоким доходом не будуть платити більше 10% від доходів.
Раніше повідомлялося, що Кабмін з 1 травня встановив єдину граничну роздрібну ціну газу для побутових споживачів в Україні на рівні 6,879 тис. грн за 1 тис. куб. м, для виробників теплової енергії - 6,81 тис. грн за 1 тис. куб. м (з урахуванням тарифів на транспортування та ПДВ).
В результаті тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення в країні з 1 липня 2016 рокузростуть на 75-90%.