На підвищення зарплат народним депутатам немає грошей в бюджеті на нинішній 2016 рік, ні в проекті держбюджету на наступний, 2017 рік, оскільки це рішення приймалося Верховною Радою без узгодження з Кабміном, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
Відповідаючи на запитання щодо прийняття народними депутатами рішення про підвищення собі заробітної плати, прем'єр нагадав, що народні обранці самі встановлюють собі зарплату через постанову Верховної Ради.
Гройсман пояснив, що під час розгляду проекту держбюджету-2017 у першому читанні на пленарному засіданні 20 жовтня парламент повинен був схвалити висновки і рекомендації до нього і направити їх уряду.
Однак комітет з питань бюджету вніс в цю постанову "не просто рекомендації, а нову систему нарахування заробітної плати депутатам".
"Я переконаний в тому, що зараз зовсім не час такого кардинального збільшення заробітної плати для народних депутатів України. Відверто думаю, що я не один так вважаю, так вважає більшість українців", - зазначив він.
"Таким чином, у такому розмірі ми як уряд не підтримаємо", - підкреслив прем'єр в ефірі телеканалу ICTV у понеділок, 24 жовтня.
Подібні рішення повинні прийматися одночасно з внесенням змін до державного бюджету. У проекті бюджету на 2017 рік, який був поданий урядом до парламенту, і в документі, який був отриманий назад для опрацювання, "ні копійки на підвищення заробітної плати депутатам немає", - повідомив Володимир Гройсман.
Відповідні положення постанови набирають чинності з 1 листопада 2016 року. За його словами, у Верховній Раді України триває робота над пошуком рішення виходу із ситуації.
"Сьогодні на те рішення, яке прийнято, немає грошей. Тому тут потрібно повертатися до діалогу, сідати розмовляти для того, щоб зробити правильні рішення, які б дали можливість чесним депутатам нормально виконувати свою роботу", - заявив Гройсман.
На думку прем'єра, підвищення заробітної плати для народних депутатів повинно відбуватися покроково і одночасно з збільшенням їх відповідальності: "Якщо ти прийшов на засідання парламенту, працюєш в комітетах, працюєш над законопроектами, береш участь в голосуваннях, ти можеш отримати заробітну плату. Якщо ти цього не робиш, у тебе повинні бути серйозні відрахування - ти просто не отримуєш заробітну плату".
Як повідомлялося раніше, народні депутати мають намір збільшити свою зарплату до 40 тисяч гривень.
Заробітна плата народних депутатів з 15 квітня 2016 року зросла майже в три рази – з 6400 грн (близько 250 доларів) до 17 650 грн (700 доларів за квітневим курсом).
У проекті Держбюджету на 2017 рік уряд України пропонує збільшити в 2017 році витрати на адміністрацію президента на 50%, Генеральної прокуратури – на 40%, на апарат Кабінету міністрів - на 30%. При цьому мінімальні зарплати і пенсії зростуть на 10%.