Гривню запропонували прив'язати до долара і євро, гарантувавши курс коштами МВФ

Поділитися
Гривню запропонували прив'язати до твердих валют
В рамках валютної ради гривня буде конвертуватися в долари і євро за фіксованим курсом. МВФ надасть гарантії для підтримки курсу.

Окрім введення санкцій проти Росії, США повинні зміцнити українську економіку. "Це допоможе країні витримати спробу захоплення з боку Путіна", - стверджує сенатор-республіканець Марко Рубіо у статті, яку публікує The Wall Street Journal.

"Один зі способів підвищити шанси на благополучне майбутнє України - це зміцнення її національної валюти, оскільки для економічного зростання потрібна стабільна грошова підстава, - йдеться у статті. - Навіть при тому, що в 2014 році курс російського рубля знизився щодо долара майже на 9%, Путіна тішить думка, що з гривнею все йде ще гірше: з січня вона впала щодо долара на 35%. Слабкість валюти - частина його плану поставити Україну на коліна".

Однак Америка та її європейські союзники здатні сплутати карти російському президентові, упевнений американський законодавець: "Ми повинні сприяти створенню української валютної ради - це інституційний механізм, який прив'язує національну валюту до більш стабільної іноземної валюти. В рамках валютної ради гривня буде конвертуватися в долари і євро за фіксованим курсом і підкріплюватися за рахунок українських запасів твердої валюти. МВФ поповнить ці запаси за допомогою спеціальної угоди про позику".

На думку автора статті, цей крок позитивно позначиться на українській економіці: іноземні інвестори зможуть бути впевнені, що гривня не приречена на загибель, а українці будуть знати, що Путін не в змозі знецінити їхні заощадження.

"Не менш важливим є той факт, що Москва миттєво зіткнеться зі страшною реальністю: українська валюта раптово стала надійнішою, ніж її власна", - зазначає сенатор. "Кредитно-грошова політика не є сильною стороною Росії в міжнародних відносинах, тому США і Європа повинні стратегічно використати свою перевагу для заподіяння шкоди вразливому противнику", - вважає Рубіо.

"Зміцнення національної валюти і встановлення впорядкованого монетарного режиму стане потужним сигналом підтримки Києву в той момент, коли новий уряд намагається принести у країну економічні реформи і демократичні інститути. Найважливішим є те, що встановлення валютної ради допоможе уникнути витрати коштів МВФ та іншої міжнародної допомоги, куди входять і долари американських платників податків, на нестабільну економіку", - вважає Рубіо. !zn

Читайте також:

Податкова і митниця будуть щомісяця звітувати перед МВФ

S&P: Україна може допустити дефолт за зовнішнім боргом

МВФ схвалив виділення Україні кредиту в $ 17 млрд

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі