Українська гривня очолила список валют, які найбільше зміцнилися до долара з початку 2018 року, хоча валюти ряду інших країн знецінювалися, повідомляє Bloomberg.
У цьому році гривня зросла на 7,6% по відношенню до долара, випередивши грузинський ларі і колумбійський песо.
Заступник голови Національного банку України Олег Чурій сказав 8 червня в інтерв'ю агентству, що ключовим у питанні зміцнення валюти є зменшення залежності від короткострокового капіталу для фінансування дефіциту поточного рахунку.
"Це досить небезпечно, так як, якщо є негативні настрої, інвестори просто покидають ринок, і це чинить величезний тиск на грошово-кредитну політику і обмінний курс", - заявив він.
Агентство відзначає, що в України, яка входить в п'ятірку найбільш вразливих ринків, що розвиваються, є ряд проблем. Зокрема, у неї низький обсяг золотовалютних резервів, високий рівень корупції і великий державний борг. Тримати під контролем державні фінанси допомогла програма співпраці з Міжнародним валютним фондом, надання чергового траншу в рамках якої наразі затримується.
Агентство відзначає, що навряд чи найближчим часом Нацбанк знизить процентну ставку, яка зараз становить 17%. За словами Чурия, в НБУ не бачать такої можливості до появи тенденції до зниження інфляції. Він додав, що знизити її вдасться до середини наступного року.
Офіційний курс гривні до долара на 13 червня встановлений на рівні 26,0874грн/долар, до євро - на рівні 30,7519грн/євро.
Згідно з аналітичним оглядом інвестбанку Goldman Sachs, на відміну від минулого року, цьогоріч гривня взяла курс на зміцнення із самого початку. Аналітики прогнозують зростання курсу нацвалюти у перспективі 12 місяців і до кінця 2018 року до 24,8 грн/долар.