Грецькі банки закриють свої "дочки" в Україні

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Грецькі банки закриють свої "Піреус Банк" © mapia.ua
Перші кандидати на подальший вихід - це грецькі банки. Щодо інших великих банків із західним іноземним капіталом ситуація вкрай незрозуміла.

Скорочуючи свої інвестиції в ринки, що розвиваються, банки намагаються зміцнити свої позиції на "домашніх" і пріоритетних ринках, до яких Україна, внаслідок низького рівня захисту прав кредиторів і повсюдної корупції - поки не належить.

"Деякі західні фінансові групи розглядають частковий або повний вихід зі Східної Європи - без чіткої стратегії таких дій. Потенціал системної кризи загрожує прискорити скорочення частки позикових коштів у подальшому, з серйозними наслідками для ринків Європи, що розвиваються", - вважає головний економіст ЄБРР Ерік Берглоф.

З України вже вийшли німецький Commerzbank, чеський PPF Credit, шведські SEB і Swedbank, французький Societe Generale, а також австрійська група Erste.

"Перші кандидати на подальший "вихід" - це грецькі банки. Щодо інших великих банків із західним іноземним капіталом ситуація дуже незрозуміла. З одного боку, мало хто із західних материнських компаній задоволений розвитком українського банківського ринку. І, ймовірно, хотів би звідси піти, залишивши присутність в інших країнах Східної Європи та у Росії. З іншого - продати банк за хорошою ціною, не кажучи вже про те, щоб повернути вкладені гроші та фондування, буде складно. Найшвидше, питання з виходом вирішуватиметься ситуативно, за цим не стоятимуть якісь конкретні стратегічні рішення, як це виглядає у випадку банків із грецьким капіталом", - погоджується директор українського офісу міжнародної консалтингової компанії zeb/ Олександр Нефьодов.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Дубинського "Гроші просять тиші" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

НБУ визнав банк "Таврика" неплатоспроможним і ввів тимчасову адміністрацію

Австрійці продають в Україні великий банк

Експерти очікують зростання банківських активів в 2013 році на 5%

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі