14 і 15 травня Господарський суд Києва переніс досудові слухання справ за позовами Генпрокуратури України до ПАТ "Рівнегаз" (група РГК) та ПАТ "Полтавагаз" (група "Співдружність"), повідомляє кореспондент DT.UA. Причина - Генпрокуратура просить Господарський суд Києва не згадувати про оренду, так як юридично її немає.
Генпрокуратура (ГПУ) заявила про зміну підстави позовів до облгазів в Госпсуді Києва. Зокрема, пропонує змінити формулювання в позові, що безпосередньо відноситься до обґрунтування вимоги сплати ПАТ "Рівнегаз" та ПАТ "Полтавагаз" (відповідно до початкової версії) заподіяної державі шкоди у вигляді орендної плати.
ГПУ визнає: "...враховуючи той факт, що окремої, спеціальної норми, яка б передбачала проведення розрахунку суми доходу за використання спірного державного майна, ні, в цьому випадку на підставі ст. 8 ЦК України, п. 10 ст. 11 ЦПК України для розрахунку збитків за аналогією з законом повинна застосовуватися... методика, затверджена постановою Кабміну від від 4.10.1995 р. №786".
Як повідомляло DT.UA 11 травня, юридично оренди облгазами державних газорозподільних мереж не було. З 2012-2013 рр., згідно з постановою Кабміну №770, Міненерго уклало з газорозподільними та газопостачальними компаніями (облгазами) договори господарського ведення. Плата за використання державних розподільних мереж у таких договорах не визначена.
Це не скасовує вимоги у позовах Генпрокуратури до Господарського суду Києва про відшкодування заподіяної, на думку ГПУ, шкоди державі, зокрема ПАТ "Рівнегаз" в сумі 73,42 млн грн, - "доходу, що держава могла би реально отримати в разі виконання вимог закону і складання оплатного договору використання держмайна". Аналогічна вимога відноситься до ПАТ "Полтавагаз", з якого ГПУ сподівається стягнути 132,3 млн грн.
Господарський суд Києва в досудових слуханнях за позовами ГПУ проти облгазів оголосив перерву через заяви ГПУ про зміну підстави позовів до "Рівнегаз" (слухання справи перенесено на 25 травня) і "Полтавагаз" (на 31 травня).
Слухання справ щодо ще трьох облгазів суддями Господарського суду Києва призначено: на 22 травня - ПАТ "Волиньгаз", 23 травня - ПАТ "Львівгаз", 29 травня - ПАТ "Харківгаз".
Нагадаємо, газорозподільні мережі України (ГРС) - це система газопроводів середнього та низького тиску загальною довжиною 407 тис. км та спеціального обладнання на них. Система використовується для доставки газу від газорозподільних станцій до кінцевих споживачів. За різними оцінками, державна частка ГРС досягає 70%, інші газопроводи є комунальною та приватною власністю.
Детальніше читайте в матеріалі "Генпрокуратура проти облгазів: хто заплатить за оренду, якої за законом немає?".
За матеріалами DT.UA