Google зайнялася агресивною оптимізацією податкових платежів

Поділитися
Інтернет-компанія Google скоротила виплати податків за останні три роки на 3,1 мільярда доларів за рахунок використання техніки, проведення всього свого прибутку через Ірландію, Нідерланди і Бермудські острови.

Інтернет-компанія Google скоротила виплати податків за останні три роки на 3,1 мільярда доларів за рахунок використання техніки, проведення всього свого прибутку через Ірландію, Нідерланди і Бермудські острови.

Юристи кажуть, що податкова техніка, застосована інтернет-гігантом, називається "Дабл Айріш" і "Голландський сендвіч". За рахунок них компанія знизила свої закордонні податки до 2,4%, що є найнижчим показником серед п'ятірки провідних американських ІТ-компаній, при тому, що інші компанії також мають закордонні представництва.

"Дуже важливо, що ефективна податкова ставка для Google настільки низька, - говорить в інтерв'ю телеканалу Bloomberg податковий економіст американського Управління фінансами Мартін Салліван. - Ми знаємо, що ця компанія працює в обхід зарубіжних країн з високою ставкою оподаткування. На більшості ринків, де працює компанія, ставка податку на прибуток суттєво вища, ніж 20%".

Нагадаємо, що у США корпоративний податок на прибуток складає 35%, тоді як у Великобританії - 28%. Експерти говорять, що Google застосовує податкову стратегію, яка також популярна й серед інших компаній, зокрема Facebook і Microsoft. В основі цього методу знаходяться переваги, закладені в законодавстві Ірландії. Тут законодавчо можна переводити прибутки з дочірніх зарубіжних офісів, причому закордонні представництва оподатковуються за пільговою системою, в обхід 12,5%-ної ставки прибуткового податку. Дана обставина привертає багато великих компаній розташовуватися саме в Ірландії і звідти вести свій бізнес.

З іншого боку, уряд США прогнозує, що тільки цього року американська скарбниця недорахується через "Дабл Айріш" близько 25 мільярдів доларів податків. Незадоволений цією схемою і Євросоюз. На сьогодні бюджетний дефіцит у США становить 1,4 трильйона доларів, в країнах ЄС - 868 мільярдів євро.

Аналітики агентства Bloomberg говорять, що Google, будучи третьою найбільшою американською ІТ-компанією (за капіталізацією), не стикалася із звинуваченнями в порушенні податкового законодавства. "Google використовує всі ті самі податкові практики, що застосовують інші промислові компанії", - говорить Джейн Пеннер, прес-секретар компанії.

Експерти говорять, що зараз соціальна мережа Facebook також перетвориться на Google-подібну схему, щоб пускати свої закордонні доходи через Ірландію та Кайманові острови.

Тактика Facebook і Google щодо так званого трансферного ціноутворення серед зарубіжних представництв компаній дозволяє розподіляти найбільші податкові суми в регіонах із найбільш сприятливими податковими режимами, уникаючи появи мільярдів доларів і євро в країнах з високими податковими ставками. За оцінками експертів, тільки у США через такі трансферні схеми з-під оподаткування виводяться щорічно близько 60 млрд доларів.

Дейв Кемп з Республіканського комітету у США говорить, що в Штатах і низці інших промислово-розвинених країн податкові ставки надто високі і це змушує великі компанії винаходити різні податкові схеми. За оцінками Кемпа, тільки Google у минулому році за рахунок використання трансферних схем скоротила свою загальну ефективну ставку оподаткування з 35 до 22,2%. Говорячи про приблизно 1000 інших найбільших компаніях зі штаб-квартирами у США, Кемп оцінює, що їх податкові ставки за найскромнішими оцінками складають не прийняті 35%, а в кращому разі 28%.

За словами Річарда Мерфі, податкового консультанта з британської компанії Tax Research LLP, стратегії лімітування податків, такі як "Дабл Айріш" або "Голландський сендвіч" дуже популярні серед компаній з інтелектуальною власністю. Сам він каже, що за час своєї роботи взаємодіяв з "сотнями" багатонаціональних компаній і майже всі вони в тій чи іншій мірі використовували трансферне ціноутворення.

Згідно з даними звіту Google, трансферне ціноутворення, використане за рахунок переваг міжнародного податкового законодавства, дозволило збільшити річні доходи компанії в минулому фінансовому році на 26%.

Американські податкові консультанти, зокрема Ебрахам Брілофф з Baruch College, кажуть, що компанії Apple, Microsoft, IBM і Oracle теж використовують різноманітні схеми, але ніхто з них не ріже податки так активно, як Google.

Нагадаємо, що на сьогодні капіталізація Google становить 194,2 мільярда доларів.

За матеріалами CyberSecurity.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі