Гонтарєва запевнила, що НБУ виконує всі зобов'язання перед МВФ

Поділитися
Гонтарєва запевнила, що НБУ виконує всі зобов'язання перед МВФ © ИТАР-ТАСС
Голова НБУ відзначає важливість переходу до таргетування інфляції, лібералізації валютного ринку, консолідацію банківського сектора.

Головним завданням центрального банку України на сьогодні є реформування монетарної політики, перехід до режиму таргетування інфляції, вважає глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарєва.

Як повідомила прес-служба НБУ, перспективи реформування фінансового сектору країни обговорювали під час робочої зустрічі глави НБУ з представниками місії Міжнародного валютного фонду (МВФ).

"Нацбанк зацікавлений в ефективному діалозі і співробітництві щодо економічної ситуації в Україні, а також у спільному пошуку шляхів вирішення існуючих проблем у фінансовому секторі", - повідомляється на веб-сайті НБУ.

Згідно з повідомленням, НБУ неухильно реалізує всі положення, передбачені угодою з МВФ. "Незважаючи на складну геополітичну ситуацію в Україні, поки центральному банку вдалося зберегти стабільність фінансового сектору, дотримуватися режиму гнучкого курсоутворення і виконати свої зобов'язання в рамках угоди stand-by", - йдеться в повідомленні з посиланням на Гонтарєву.

Читайте: Україна розраховує відкоригувати програму з МВФ з урахуванням зростання витрат на оборону

Щодо інфляційного таргетування в ньому вказується, що розроблено план-графік впровадження цього режиму на 12 місяців, який дозволить ефективно та послідовно застосовувати інструментарій впливу на рівень інфляції.

Крім того, за словами глави НБУ, вкрай важливим є комплексне реформування банківського сектора, спрямоване на його консолідацію, посилення корпоративного управління, прозорість джерел капіталу і сучасний ризик-менеджмент.

Як сказала Гонтарєва, серед інших невідкладних завдань регулятора на найближчу перспективу - поступова лібералізація валютного ринку України.

"Сторони домовилися ґрунтовно розглянути весь спектр порушених питань на окремих робочих зустрічах представників місії МВФ з фахівцями НБУ, які триватимуть протягом усього періоду перебування місії в Україні", - резюмує прес-служба.

Як відомо, місія МВФ працює в Україні з 24 червня по 4 липня з метою оцінки досягнень у виконанні угоди stand-by між Україною і МВФ.

МВФ 30 квітня 2014 року затвердив кредитну програму stand-by для України на SDR10,976 млрд (близько $ 17,1 млрд), розраховану на два роки. На початку травня Фонд перерахував перший транш SDR2,058 млрд (близько $ 3,2 млрд), з яких SDR1,29 млрд (близько $ 2 млрд) - уряду на підтримку бюджету.

Передбачається, що другий-четвертий транші, які заплановано відповідно на 25 липня, 25 вересня та 15 грудня 2014 року, складуть SDR914,7 млн, тоді як п'ятий-восьмий квартальні транші 2015 року - по SDR1,372 млрд.

Заключний дев'ятий транш програми у SDR686 млн, у разі додержання закладених у неї термінів і умов, буде виділено в середині березня 2016 року. !zn

Читайте також:

Пороги меморандуму

Незалежність НБУ - ключова вимога Порошенка до Гонтарєвої

Гонтарєва вважає позитивним сигналом для МВФ своє призначення головою НБУ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі