Гонтарева заявила про загрозу зриву четвертого траншу МВФ цього року

Поділитися
Гонтарева заявила про загрозу зриву четвертого траншу МВФ цього року МВФ може не виділити Україні $ 1,3 млрд в цьому році © Колаж ZN.UA
Перешкодою для надання траншу може стати зволікання Верховної Ради з прийняттям бюджету.

Україна в цьому році може не дочекатися четвертого траншу від Міжнародного валютного фонду, заявила глава Національного банку України Валерія Гонтарева.

"Наш базовий сценарій передбачає, що ми отримуємо $ 1,3 мільярда в цьому році, але ризики того, що ми його не встигнемо отримати в цьому році є", - сказала вона в інтерв'ю Reuters.

Гонтарева додала, що перешкодою для позитивного рішення може стати зволікання українського парламенту з прийняттям збалансованого бюджету, реформуванням пенсійної системи, проведенням земельної реформи.

"Якщо ми не отримуємо наступний транш і $ 700 мільйонів макрофінансової допомоги ЄС, у нас резерви практично залишаються на поточному рівні $ 15,5 мільярда - це 3,7 місяця покриття імпорту. В цьому випадку під загрозою опиниться прогноз збільшення резервів до $ 23,1 мільярда у наступному році і валютна лібералізація", - сказала Гонтарева.

Гонтарева також закликала не плекати ілюзій, що Україна може обійтися без міжнародної допомоги.

Раніше повідомлялося, що Місія Міжнародного валютного фонду розпочала свою роботу в Києві.

Нагадаємо, що 15 вересня Рада директорів МВФ ухвалила рішення про виділення Україні чергового траншу в рамках програми EFF на $ 1 млрд. Таким чином, на даний момент загальна сума виділених коштів склала близько $ 7,62 млрд. В цілому передбачається виділення близько $ 17,25 млрд).

Економічні оглядачі DT.UA Юлія Самаєва і Юрій Сколотяний вважають, що урізаний третій транш МВФ може стати для України останнім, в тому числі, з-за нереалістичного проекту державного бюджету на 2017 рік.

"У країні, де майже половина населення в тій чи іншій формі є одержувачем соціальних виплат держави, до цих пір немає достатньо відповідальних політиків, здатних відкрито заявити про те, що українському бюджету це елементарно не по кишені. І український бюджет не буде реалістичним до тих пір, поки його видаткова частина буде формуватися, виходячи з політичних інтересів, а не реальних можливостей", - зазначають автори.

Детальніше про держбюджет і умови МВФ читайте в статті Юлії Самаєвої і Юрія Сколотяного "Сумні транш-бюджетні "торжества" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі