За її словами, вона не планувала працювати в Нацбанку все своє життя. Гонтарева вважає, що свою місію виконала.
"По-перше, країна перейшла на гнучкий валютний курс і почала нову монетарну політику інфляційного таргетування. По-друге, ми очистили банківську систему від неплатоспроможних банків і посилили її стійкість на майбутнє. А також ми зробили повну трансформацію Національного банку в потужну модерну інституцію", - сказала вона.
На думку голови Нацбанку, наступний керівник повинен бути послідовним, деполітизованим і технократом. Це важливо для міжнародних партнерів.
"На цій позиції має працювати справжній професіонал, банкір, технократ, не політик. Таке моє бачення, я вже запропонувала декілька кандидатур свого наступника. Але вибір, безумовно, за президентом", - підкреслила Гонтарева.
Нагадаємо, що Валерія Гонтарева підтвердила свій намір піти з посади керівника центробанку, і чекає приходу на її місце професіонала і технократа.
Також повідомлялося, що голова НБУ і член Ради НБУ Валерія Гонтарева, а також члени Ради Тимофій Милованов і Віктор Козюк не погодилися з загальним рішенням Ради з оцінки діяльності правління НБУ за минулий рік.
Про вплив НБУ на економіку читайте в статті Станіслава Аржевітіна "Монетарна влада окремо, соціально-економічне життя окремо" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".