За словами Смолія, виплати за зовнішнім боргом в Нацбанку планують перекривати за рахунок отриманих кредитів в 2018 році, так і за рахунок майбутніх запозичень.
"У Мінфіну є плани щодо залучення коштів від розміщення облігацій як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку. Тому виплати за зовнішнім боргом будуть перекриватися частково за рахунок коштів, які надійшли ще у минулому році, частково – за рахунок тих, що ще будуть залучені".
Смолій повідомив, що Нацбанк в цьому році очікує 500 млн євро від Єврокомісії і гарантій від Світового банку на 600 млн доларів США. Крім того, можуть бути два транші від МВФ на загальну суму близько 2,5 млрд доларів, які теж надійдуть у міжнародні резерви.
"У нас є нова програма співпраці з МВФ на суму близько 3,9 мільярда доларів, розрахована на 14 місяців. Ми отримали у минулому році 1,4 мільярда доларів за цією програмою, які пішли в міжнародні резерви. А оскільки у нас відновлено співпрацю з МВФ, відразу відновилася співпраця зі Світовим банком та Європейською комісією. І кошти від цих структур пішли Мінфіну на покриття дефіциту. У минулому році від цих організацій ми отримали більше мільярда доларів в еквіваленті", - сказав Смолій.
Раніше повідомлялося, що Україна в 2019-2020 роках повинна виплатити за зовнішнім держборгом близько 12 млрд доларів, включаючи відсоткові платежі.
Детальніше про те, чому Україні так дорого обходяться зовнішні кредити, читайте в статті Лідії Лондар "Як уникнути боргової пастки в 2019 році" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".