Голова Мін'юсту закликав власників "націоналізованих" у ОРДЛО підприємств судитися з РФ

Поділитися
Голова Мін'юсту закликав власників Петренко порадив Ахметову подати позов проти Кремля до міжнародного арбітражу © Прес-служба Кабміну України
Україна та інші власники підприємств подали позови проти РФ після "націоналізації" в окупованому Криму.

Міністр юстиції Павло Петренко назвав конфіскацію російських активів на території інших держав у судовому порядку дієвим механізмом компенсації втрат власників підприємств, які були відібрані у них на окупованих територіях України.

В інтерв'ю виданню "Новое время", опублікованому ввечері в середу, 22 березня, очільник Мін'юсту повідомив, що Україна направила до Європейського суду з прав людини позов про порушення прав власності в Криму.

"Йдеться про 4,5 тисячі державних підприємств, що втратили там об'єкти нерухомого майна, виробничі активи тощо. Ми ставимо питання, щоб суд встановив з боку Росії протиправні дії та здійснив компенсацію збитків", – уточнив Петренко.

Крім Мін'юсту позови проти РФ подали також приватні власники націоналізованих підприємств. Компанії звернулися до Стокгольмського арбітражу та інших інстанції.

Петренко оптимістично оцінив судові перспективи заявників і висловив впевненість, що в результаті будуть винесені рішення про конфіскацію російських активів за кордоном.

"Будемо компенсувати ці збитки за рахунок арешту майна Росії, що знаходиться на території інших країн. Є прецеденти в історії взаємин Росії з приватними інвесторами, коли маленька шведська компанія виграла комерційний арбітраж на кілька сотень мільйонів доларів, при цьому російська влада розповідала, що ніколи з цим не погодиться. Після декількох ефективних арештів активів на території інших країн Росія розрахувалася. Я вважаю, що у нас є всі перспективи стягувати ці кошти з Росії. Це лише питання часу", – зазначив міністр.

Він також рекомендував власникам підприємств, які були "націоналізовані" керівництвом терористичних "республік" окупованих районів Донецької та Луганської областей, також "відпрацьовувати механізм звернення з відповідними позовами до міжнародних арбітражів і компенсації цих збитків з Російської Федерації".

"Це будуть складні справи, я це розумію... І я думаю, що є всі шанси компенсувати і домогтися відповідальності саме Російської Федерації в якості тієї країни, яка підтримує терористичні організації на території України і несе пряму відповідальність за такого роду дії їх ручних бойовиків", – наголосив Петренко.

Нагадаємо, 1 березня, в "ДНР" і "ЛНР" заявили, що підприємства під українською юрисдикцією переходять під "зовнішнє управління" даних формувань. Бойовики мають намір стягувати "податки" з цих підприємств.

Незабаром після цього холдинг Ріната Ахметова СКМ заявив про втрату контролю над усіма активами в ОРДЛО, 15 березня, РНБО в ході екстреного засідання прийняв рішення призупинити переміщення вантажів через лінію зіткнення в Донбасі. Рішення було того ж дня введено в дію указом президента України.

Детальніше про обставини прийняття рішення щодо офіційної торговельної блокади ОРДЛО читайте у статті Сергія Рахманіна "оГРАБЛІний президент" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі