Голова адміністрації президента Росії Сергій Іванов вважає, що Україна восени почне "красти" газ з транзитної труби в Європу.
"З власного досвіду знаємо, коли настане осінь і зима і газу Україні буде не вистачати, вони почнуть, вибачте за банальне слово, його красти", - заявив Іванов у середу на зустрічі зі студентами, які вивчають російську мову, в Центрі російської мови Пекінського університету іноземних мов.
Іванов похвалив Китай як надійного партнера: "Взагалі зараз все визначає прагматизм і економіка. Тут інтереси Росії і Китаю збігаються. Тому ми охоче йдемо на такі дуже серйозні грандіозні проекти, як газовий контракт. По-перше, є повна політична довіра, коли ти впевнений в партнері - він тебе не обдурить, не як з Україною; коли ти знаєш, що у тебе красти нічого не будуть, що все прозоро і відкрито".
- "Газова" осінь-зима 2014-2015 рр.: надія на себе
"Потрібно диверсифікувати постачання енергоносіїв", - заявив Іванов. Очевидно, у такий спосіб глава адміністрації президента підтримав зусилля російських дипломатів, котрі продавлюють в європейських країнах проект будівництва газопроводу "Південний потік", що забуксував через заперечення Єврокомісії.
Нагадаємо, глава НАК "Нафтогаз Україна" Андрій Коболєв на брифінгу 4 липня заявив, що Україна здатна пройти опалювальний сезон імпорту газу з Росії при належних заходах економії.
"Якщо ми будемо економити у запропонованому темпі, ми повинні пройти зиму тільки з газом Європи. Якщо ми напружимося один раз, у нас є всі шанси комфортно пройти зиму", - сказав він.
Коболєв підкреслив, що в економіці України є значний потенціал для скорочення споживання газу. "Нам потрібно знижувати це споживання на 6 млрд куб м (за п'ять місяців з початку цього року Україна вже скоротила внутрішнє споживання газу на 3,4 млрд куб. м) ...У комунальній сфері потенціал економії - не менш 4 млрд куб. м на рік", - сказав він.
Як стало відомо ZN.UA з достовірних джерел у Кабміні, уряд (поки) орієнтується на використання в осінньо-зимовий період 2014-1015 рр. на обсяг 32,8 млрд. кубометрів газу.
При цьому прогноз споживання становить:
- населенню - 12,7 млрд кубометрів газу,
- бюджетним підприємствам та організаціям - 0,7 млрд,
- теплогенеруючим підприємствам (ТКЕ) і теплоенергоцентралям (ТЕЦ):
а) для виробництва теплоенергії для потреб населення - 6,1 млрд кубометрів,
б) для промислових споживачів - 10,9 млрд,
в) для виробничо-технічних потреб ГТС - 2,4 млрд кубометрів газу.
Середньодобове споживання газу у період 2014-2015 рр. очікується в обсязі 150-180 млн кубометрів. Пікове споживання - близько 300 млн кубометрів газу на добу. (В попередні періоди перевищувала 320-390 млн кубометрів газу, залежно від температурного графіка).
Зазначимо, що власний видобуток газу в Україні становить більше ніж 50 млн кубометрів на добу.
Споживання газу в минулий осінньо-зимовий період 2013-2014 рр. склало 33,9 млрд кубометрів газу. !zn
Читайте також:
Україна з понеділка в 3 рази збільшила реверс газу з Угорщини
"Нафтогаз" запропонує ввести єдину ціну на газ для ТКЕ з прив'язкою до імпорту