Глобальні економічні втрати від насильства в 2015 році склали 13,6 трлн доларів або 13,3% світового валового продукту. Такі дані наводить Лондонський інститут економіки та миру в своєму звіті про "Глобальний індекс миролюбності". У звіті представлена узагальнена ситуація в 163 країнах, в яких проживає 99,7% населення планети.
В структуру втрат від насильства експерти інституту включають втрати від конфліктів (742 млрд доларів), від злочинності (2,5 трлн доларів), а також витрати на внутрішню безпеку (4,2 трлн доларів) і військові витрати (6,2 трлн доларів).
Якщо поділити ці витрати між усіма жителями Землі, то тягар складе 5 доларів на добу, при тому що поріг бідності, за оцінками експертів Всесвітнього банку, дорівнює 1,9 доларів на добу.
У звіті наголошується, що "світові військові витрати скоротилися на 10% за останні три роки, проте продовжують залишатися на значно більш високому рівні, ніж у 1960 році". Найбільше витрачають на військові потреби США і Китай, частка яких у глобальних витрати за цією статтею становить 38% і 10% відповідно.
У дослідженні наголошується, що економічні втрати від насильства в світі скоротилися в 2015 році на 2% порівняно з 2014 роком на 246 млрд доларів. Насамперед це відбулося за рахунок зниження кількості вбивств, витрат на національну безпеку і військових витрат у розвинених країнах.
Проте у багатьох державах ВВП "з'їдають" військові конфлікти, складна криміногенна обстановка і політичні конфлікти. Так, в Сирії та Іраку втрати від насильства становлять 54% ВВП. Замикає трійку Афганістан (45%). У першу десятку входять також Венесуела, Південний Судан, Гондурас, Колумбія, ЦАР, КНДР і Лесото.
Лондонський інститут економіки та миру заснований у 2007 році, звіт "Глобальний індекс миролюбності опубліковано в 10 разів.