Глибокі внутрішні проблеми не дають Україні скористатися змінами в китайській економіці - економіст СБ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Глибокі внутрішні проблеми не дають Україні скористатися змінами в китайській економіці - економіст СБ Україна не користується змінами в економіці КНР © vietnambreakingnews.com
Структурні зміни в економіці КНР дають Україні шанс підвищити свою конкурентоспроможність.

Країни, яким раніше було дуже складно конкурувати з Китаєм на міжнародних ринках, у тому чисті Україна, отримали шанс підвищити свою конкурентоспроможність на міжнародних ринках.

Про це у розмові з DT.UA заявив Ганс Тіммер, головний економіст Регіонального управління Світового банку із питань Європи та Центральної Азії.

"Наприклад, низькокваліфіковані працівники в цих країнах раніше втрачали робочі місця через те, що в Китаї щороку зростали виробничі потужності. Тепер ситуація змінюється. Тобто ми бачимо, що вплив відрізняється залежно від того, як здійснювати аналіз. І це надзвичайно важливо, у тому числі й для України. Тому що ваші труднощі, пов'язані з обмеженням попиту в Китаї, можуть бути компенсовані новими можливостями в зовнішній торгівлі та виробництві з іншими країнами, відповідно", - заявив Тіммер.

Читайте також: Саудівська Аравія має намір інвестувати $ 10 млрд в Україну - ЗМІ

За його словами, багато країн за останні десятиліття втратили свою конкурентоспроможність, а деякі з них в останні роки нарощували доходи, збільшуючи обсяги експорту енергоносіїв або іншої сировинної продукції.

"Завдяки одержанню серйозних фінансових ресурсів зростав їхній внутрішній ринок, збільшувався внутрішній попит. Тепер ці країни намагаються зростати, завдяки розвитку внутрішнього сектора послуг, але втрачають конкурентні переваги в сировинній торгівлі. Наприклад, Росія після нафтового буму. Усе відбулося саме так, як і пророкували економічні моделі. Ми бачили це й у сусідніх країнах теж. Спроможність до серйозної конкуренції вони втратили, ситуація драматично змінилася. Тепер у цих міжнародних торговельних секторах з'являються нові робочі місця. Ця історія стосується й вашої країни. Україна одержувала перевагу від високих цін на сировину, мала доступ до міжнародних фінансових ринків, одержуючи також перекази від гастарбайтерів. Але тепер їй необхідно перекваліфікуватися та переорієнтувати свою економіку", - наголосив Тіммер.

"Китай змінюється та втрачає конкурентні переваги, які мав багато років. Зміни в китайській економіці стануть реальним демпфером для країн, яким, як і Україні, необхідні зміни. Також процесу допоможе, нехай і болюча, девальвація національних валют", - заявив економіст СБ.

Натомість він вважає, що Україна не достатньо робить для того, щоб реалізувати можливості, які створються через структурні зміни в китайській економіці.

"Ваша країна намагається боротися з величезною кількістю внутрішніх проблем, намагаючись розібрати цю тяжіючу над її економікою спадщину. Не можна розраховувати, що Україна однією з перших скористається всіма можливостями, що відкриваються. Але важливо розуміти, що всі країни цього регіону мають дуже глибокі проблеми", - наголосив Тіммер.

Нагадаємо, до 2020 року доходи і продуктивність економіки Китаю мають подвоїтися. Так вирішили на всекитайській зборах народних представників, де і був затверджений план розвитку країни на 2016-2020 роки.

Детальніше про наслідки змін у китайській економіки для світу і України читайте в інтерв'ю Юрія Сколотяного і Юлії Самаєвої з Гансом Тіммером "Вам доведеться бити по чиїхось інтересах. Інакше не вийде" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі