Голова Національного банку України (3) Сергій Арбузов в інтерв'ю ZN.UA заявив, що не бачить необхідності у «девальваційному допінгу для економіки».
Він відзначає, що проблема негативного торгового балансу - це давнішня структурна проблема української економіки, і її вирішення потребує модернізації виробництв, активізації інвестицій і капіталовкладень, глибоких структурних реформ, перш за все, регуляторних, а не девальваційного стимулювання.
Експерти: Україні доведеться відпустити гривню
«Якщо якісь експерти вважають доцільною навмисну девальвацію національної валюти, то давайте запитаємо: яка мета подібної пропозиції, і які її причини? Якщо ж ми щоразу будемо «регулювати» торговий баланс за рахунок зниження курсу гривні - ми ніколи не створимо дієвих стимулів для активізації внутрішнього ринку, переорієнтації експортерів з сировини і напівфабрикатів на продукцію з більш високою часткою переробки, більш високою технологічною складовою та доданою вартістю» , - заявив Арбузов.
Глава НБУ впевнений, що за девальваційне допінгове підживлення щоразу будуть платити внутрішні споживачі - за рахунок імпортованої інфляції, подорожчання критичного імпорту. Зокрема, збільшаться витрати на придбання імпортних енергоносіїв, тобто після зростання курсу долара Україні доведеться більше платити за російський газ, який займає мінімум третину всього імпорту та оплата якого відбувається в доларах; окрім того, збільшиться вартість обслуговування держборгу, вартість закупівель інвестиційного обладнання. Значні втрати також понесуть позичальники, які взяли кредити у валюті.
«Переконаний, що цілеспрямоване знецінення національної валюти - далеко не найкраща стратегія. Головне наше завдання - зростання конкурентоспроможності національного виробництва, підвищення попиту на його продукцію, розширення географії збуту тощо. Саме над цим треба працювати, і стійка національна валюта - краща в цьому підмога», - резюмував Арбузов. !zn
Читайте також:
Вчений: Девальвація на 10% - це нормально
Експерт: Девальвація все одно колись станеться
У Нацбанку не виключають можливість поступової девальвації гривні
Екс-міністр фінансів впевнений, що Нацбанк буде тримати гривню до виборів