"Поясню, як працювала схема. Одеське угруповання контрабандистів створило десятки фірм-одноденок, директорами яких були підставні особи. Ці компанії отримували великий обсяг товару з Китаю (взуття, тканини, сумки тощо). Поставкою товару з Китаю займалися аналогічні фірми-прокладки. Контракти ж фактично фабрикували в Одесі. У документах вказували вартість товару, занижену в десять і більше разів", - написав Продан.
За його словами, взуття ділки декларували по 13 гривень за кілограм.
"Отримавши декларації з очевидно недостовірними даними, митники коригували митну вартість до рівня, який відповідав реальній вартості товару. Але представники одеських компаній, користуючись п'ятдесят п'ятої статті Митного кодексу, вносили на відповідні рахунки митниці фінансові гарантії, що давало можливість направити товар у вільний обіг", - зазначив голова.
Далі ці компанії-імпортери зверталися до одного з одеських судів. І група суддів скасовувала рішення митниці, фактично зобов'язуючи її розмитнювати товар за значно заниженою вартістю і повертати імпортеру його фінансову гарантію.
"Хоча було цілком очевидно, що довіряти документам, які надають компанії-імпортери, не можна. Це повна фікція. Але одеські судді чомусь цього не помічали", - пояснює Продан.
Як наголошується, кошти контрабандистів арештовані, проте їх імена не називаються.
Раніше повідомлялося, що ФСБ РФ затримала на кордоні шість українських контрабандистів.