"Державна служба геології та надр ухиляється від продовження ліцензій під тим приводом, що в "Укрнафти" існує податкова заборгованість. Ми розуміємо, що податкова заборгованість – це проблема, але це не є законною підставою для відмови в продовженні терміну дії ліцензій", - сказав він.
Він пояснив, що виконали усі вимоги для продовження ліцензій, тобто подали документи.
"Нам необхідно продовжити дев'ять ліцензій в цьому році та ще кілька десятків - у наступному. Перша ліцензія закінчується вже в кінці березня. Ми подали всі документи у відповідності з діючим порядком, і нам неодноразово з тієї чи іншої причини відмовляли у продовженні ліцензій. Ми вважаємо, що виконали усі необхідні кроки з адміністративної точки зору", - запевнив він.
Роллінс також оцінив втрати держбюджету у випадку, якщо ліцензії компанії не будуть продовжені.
"Дев'ять ліцензій, про які сьогодні йде мова, це 20% річного обсягу видобутку нафти, який може втратити "Укрнафта", і це близько 1,4 млрд грн доходів від ренти для держави. Але збиток від непродовження ліцензій буде набагато вище: зрив інвестиційної програми і, як результат, обвал обсягів видобутку в наступні роки", - поскаржився він.
Нагадаємо, що "Укрнафта" звернулася до Кабінету міністрів з проханням змінити порядок проведення аукціонів з продажу нафти сирої і газового конденсату, дозволивши їй продавати сировину невеликими партіями, в тому числі в інші країни.
Також повідомлялося, що "Укрнафті", яка є найбільшим боржником за податками, можуть списати борги. Так, наприкінці січня вищий адміністративний суд України залишив у силі рішення суду нижчої інстанції, яким зобов'язав ГФС прийняти 2,061 млрд куб м газу 2006 року видобутку в якості податкової застави від "Укрнафти". При цьому цей об'єм газу оцінили в 13,607 млрд грн.