"Свій перший після призначення візит в Україну Кент , який веде в Держдепі напрямок Європи і країн Східного партнерства, розпочинає з важливого спілкування щодо безпекової ситуації в Азовському морі", - повідомила Геращенко.
Вона додала, що Україна очікує підтримки США у звільненні українських полонених моряків та інших політв‘язнів і бранців Кремля.
"Разом з Марією Іоновою зустрілися з новим високопосадовцем Держдепу і послом США в Україні Марією Йованович, обговорили безпекові питання, воєнний стан, ситуацію із захопленими РФ українськими моряками, новостворене міністерство ветеранів і плани його роботи, інші питання реформ в Україні. Але ключове - безпека, ситуація в Донбасі і в Криму, звільнення заручників. Ми чекаємо підтримки в цих питаннях від нашого стратегічного партнера, особливо в тому, аби витягти з російських тюрем моряків і інших політв‘язнів та заручників Кремля", - додала Геращенко.
Підконтрольні Росії "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували 24 полонених українця за звинуваченням у "незаконному перетині кордону, скоєному групою осіб за попередньою змовою або організованому групою, або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування". Пізніше українських моряків вивезли з анексованого Криму в Москву. На даний момент більшість українців перебувають в московському СІЗО Лефортово. Поранених українських полонених перевезли в лікарню "Матроської тиші".
Україна вже заявила, що суд над українськими військовими не правомірний, оскільки захоплені є військовополоненими.
25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. В результаті цього кілька українців отримали поранення.
У зв'язку із російською агресією в Керченській протоці 26 листопада Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада.