Генпрокуратура закрила справу проти екс-голови "Нафтогазу" Дубини

Поділитися
© Haruyoshi Yamaguchi / Bloomberg
У жовтні 2011 року суд у Києві за аналогічним звинуваченням засудив до семи років в'язниці екс-прем'єра Юлію Тимошенко. Згідно з рішенням суду, Тимошенко на переговорах у Москві змусила Дубину підписати угоду з "Газпромом".

Генеральна прокуратура України закрила у зв'язку з відсутністю складу злочину кримінальну справу проти колишнього голови правління НАК "Нафтогаз України" Олега Дубини, якого раніше підозрювали у перевищенні влади і службових повноважень при підписанні газової угоди з РФ в 2009 році.

"Оскільки під час розслідування було встановлено, що Дубина діяв за прямою вказівкою екс-прем'єр-міністра України Тимошенко і при цьому був введений нею в оману, 11 січня 2012 року слідчий обґрунтовано закрив кримінальну справу проти Дубини на підставі пункту 2 статті 6 КПК України 1960 року - у зв'язку з відсутністю в його діях складу злочину", - йдеться в офіційній відповіді відділу зв'язків зі ЗМІ генеральної прокуратури на запит агентства РИА Новости.

У жовтні 2011 року суд у Києві за аналогічним звинуваченням засудив до семи років в'язниці екс-прем'єра Юлію Тимошенко. Згідно з рішенням суду, Тимошенко на переговорах у Москві змусила Дубину підписати угоду з "Газпромом" купівлі-продажу газу на 2009-2019 роки, видавши на підписання власні директиви замість директив українського кабінету міністрів. Генеральна прокуратура України у квітні 2011 року порушила проти Дубини кримінальну справу за фактом перевищення повноважень при підписанні контракту. Виступаючи на процесі проти Тимошенко, Дубина заявив, що не підписав би газові угоди з Росією в 2009 році, якби знав, що директиви не затверджені урядом.

Київ і Москва вели переговори про постачання газу в Україну і його транзит у Європу в кінці грудня 2008 року, проте вони закінчилися нічим. Голова "Нафтогазу" Дубина покинув переговори в Москві. Перші дні 2009 року увійшли в історію як період "газового конфлікту", коли РФ припинила постачання газу в Україну через відсутність угоди, а потім і в Європу, оскільки Київ відбирав для своїх потреб певні обсяги палива, що направлялося туди. Конфлікт завершився підписанням угод 19 січня 2009 року у Москві. Чинні угоди з РФ влади України називають кабальними, а ціну завищеною, намагаючись переглянути їх умови. !zn

Читайте також:

Дубина заявив, що угода щодо газу змусила його підписати Тимошенко

Дубина: "Газпром" зобов'язав Україну купити у РУЕ 11 млрд куб. м газу

Тимошенко взяла всю відповідальність за газові угоди 2009 року на себе

Дубина у своїх свідченнях стверджує, що газові контракти з Росією підписав під загрозою звільнення

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі