Генпрокуратура підозрює екс-керівництво "Приватбанку" в махінаціях на 370 млн грн

Поділитися
Генпрокуратура підозрює екс-керівництво ГПУ розслідує махінації колишнього керівництва "Приватбанку" © phl.com.ua
Під час рефінансування НБУ "Приватбанк" роздавав пов'язаним фірмам кредити на заздалегідь невигідних умовах.

Генеральна прокуратура України підозрює, що колишнє керівництво "3" в період рефінансування Нацбанком надавав кредити пов'язаних між собою підприємств на свідомо невигідних для банку умовах, що спричинило виникнення заборгованості на суму понад 372,78 млн грн.

Як повідомляють "Наші гроші", про це свідчить постанова Печерського райсуду Києва від 5 квітня. За даними слідства, "Приватбанк" уклав договір з НП ТОВ "Океанмаш", ТОВ "Тайлон", ТОВ "ЕЛ ТІ Груп", ТОВ "Агенція Новий світ", ТОВ "Фрілайн", ТОВ "Зернопоставка-М", ТОВ "Канделла" ТОВ "ВПФ", ТОВ "Елара", ТОВ "Комунальне обслуговування будинків".

Предметом договору виступило надання товариствами в заставу корпоративних прав. В забезпечення виконання зобов'язань перед "Приватбанком" виступає ТОВ "Приватофис".

Згідно з умовами договору, якщо зобов'язання за договором не будуть виконані, банк отримує заставу. В якості застав за всіма позиками були надані частки корпоративних прав на пов'язаних між собою компаніях, частки яких не перевищували 25%. Більшість кредитів, при цьому, були надані на умовах погашення тіла та відсотків в кінці терміну за процентною ставкою в 9% річних при середній вартості ресурсів 17%.

При цьому, у власності "Приватофис" перебувало 415 об'єктів нерухомості, жоден з яких не є заставним майном в кредитних договорах.

Слідчі вважають, що колишні посадові особи КБ "Приватбанк" "Приватофис", знаючи про заборону на проведення активних операцій з пов'язаними з банком особами, в період надання траншів рефінансування від НБУ видавали кредитні кошти на невигідних для банку умовах, без забезпечення кредитів заставним майном "Приватофиса". Таким чином вони розтратили кошти в особливо великих розмірах.

Наголошується, що суд задовольнив клопотання слідчих ГПУ та наклав арешт на усі 415 об'єктів нерухомості "Приватофис", серед яких – земельні ділянки, приміщення, адмінбудівлі, магазин та інше.

Наголошується, що засновниками "Приватофис" є фірми, близькі Ігорю Коломойському, з якими "Приватбанк" уклав угоду, бенефіціарами якої вказано жителя Дніпра Петра Клименка.

Раніше глава Національного банку України Валерія Гонтарєва заявила, що колишнє керівництво "Приватбанку" в ніч перед націоналізацією провело шахрайські махінації на суму понад 16 млрд грн.

Юрій Сколотяний у своїй статті для DT.UA писав, що ході переговорного процесу з націоналізації "Приватбанку" з участю його ключового акціонера Ігоря Коломойського, установи почали активно виводитися засоби.

"За даними DT.UA, за період з 16 по 19 грудня ц.р. валютна ліквідність банку скоротилася на 261 млн дол., а гривнева - на 729 млн. Причому істотний вплив на останню цифру мав не так відплив коштів вкладників, як перерахування пов'язаними особами НЗФ і ЗФЗ на суму 1,5 млрд грн. При цьому із загального зменшення клієнтських коштів на 6,4 млрд грн на частку юросіб припало 5,69 млрд, з яких 4,35 млрд у НБУ відносять на операції пов'язаних осіб", - йдеться в статті.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України 18 грудня минулого року ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку". Згідно з рішенням, Міністерство фінансів викупить 100% його акцій за 1 грн. Після цього Мінфін візьме участь у капіталізації банку шляхом придбання акцій додаткової емісії. Кабмін також доручив Мінфіну випустити облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) у розмірі до 116,8 млрд грн терміном обігу до 15 років і процентною ставкою доходу на рівні не вище 10,5% річних з подальшим внесенням їх від імені держави в оплату за акції додаткової емісії Приватбанку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі