Як повідомляють "Наші гроші", про це свідчить постанова Печерського райсуду Києва від 5 квітня. За даними слідства, "Приватбанк" уклав договір з НП ТОВ "Океанмаш", ТОВ "Тайлон", ТОВ "ЕЛ ТІ Груп", ТОВ "Агенція Новий світ", ТОВ "Фрілайн", ТОВ "Зернопоставка-М", ТОВ "Канделла" ТОВ "ВПФ", ТОВ "Елара", ТОВ "Комунальне обслуговування будинків".
Предметом договору виступило надання товариствами в заставу корпоративних прав. В забезпечення виконання зобов'язань перед "Приватбанком" виступає ТОВ "Приватофис".
Згідно з умовами договору, якщо зобов'язання за договором не будуть виконані, банк отримує заставу. В якості застав за всіма позиками були надані частки корпоративних прав на пов'язаних між собою компаніях, частки яких не перевищували 25%. Більшість кредитів, при цьому, були надані на умовах погашення тіла та відсотків в кінці терміну за процентною ставкою в 9% річних при середній вартості ресурсів 17%.
При цьому, у власності "Приватофис" перебувало 415 об'єктів нерухомості, жоден з яких не є заставним майном в кредитних договорах.
Слідчі вважають, що колишні посадові особи КБ "Приватбанк" "Приватофис", знаючи про заборону на проведення активних операцій з пов'язаними з банком особами, в період надання траншів рефінансування від НБУ видавали кредитні кошти на невигідних для банку умовах, без забезпечення кредитів заставним майном "Приватофиса". Таким чином вони розтратили кошти в особливо великих розмірах.
Наголошується, що суд задовольнив клопотання слідчих ГПУ та наклав арешт на усі 415 об'єктів нерухомості "Приватофис", серед яких – земельні ділянки, приміщення, адмінбудівлі, магазин та інше.
Наголошується, що засновниками "Приватофис" є фірми, близькі Ігорю Коломойському, з якими "Приватбанк" уклав угоду, бенефіціарами якої вказано жителя Дніпра Петра Клименка.
Раніше глава Національного банку України Валерія Гонтарєва заявила, що колишнє керівництво "Приватбанку" в ніч перед націоналізацією провело шахрайські махінації на суму понад 16 млрд грн.
Юрій Сколотяний у своїй статті для DT.UA писав, що ході переговорного процесу з націоналізації "Приватбанку" з участю його ключового акціонера Ігоря Коломойського, установи почали активно виводитися засоби.
"За даними DT.UA, за період з 16 по 19 грудня ц.р. валютна ліквідність банку скоротилася на 261 млн дол., а гривнева - на 729 млн. Причому істотний вплив на останню цифру мав не так відплив коштів вкладників, як перерахування пов'язаними особами НЗФ і ЗФЗ на суму 1,5 млрд грн. При цьому із загального зменшення клієнтських коштів на 6,4 млрд грн на частку юросіб припало 5,69 млрд, з яких 4,35 млрд у НБУ відносять на операції пов'язаних осіб", - йдеться в статті.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України 18 грудня минулого року ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку". Згідно з рішенням, Міністерство фінансів викупить 100% його акцій за 1 грн. Після цього Мінфін візьме участь у капіталізації банку шляхом придбання акцій додаткової емісії. Кабмін також доручив Мінфіну випустити облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) у розмірі до 116,8 млрд грн терміном обігу до 15 років і процентною ставкою доходу на рівні не вище 10,5% річних з подальшим внесенням їх від імені держави в оплату за акції додаткової емісії Приватбанку.