"Газпром" змінив схему постачань газу на окуповану територію України – Ъ

Поділитися
"Газпром" змінив схему постачань газу на окуповану територію України – Ъ © delo.ua
Велика ймовірність, що залучені до постачання посередники.

Російський "Газпром" припинив розкривати у своїй звітності обсяги поставок газу в окуповану частина Донецької і Луганської областей поставки в Україну. Це випливає зі звіту монополії за перший квартал по РСБУ, пише КоммерсантЪ.

У січні-березні обсяг поставок в Україну виявився дорівнює нулю - досі "Газпром" завжди розкривав дані по окупованій території саме в цій графі, відповідно до офіційної позиції РФ, яка визнає ОРДЛО частиною України.

Раніше, згідно логіки "Газпрому", платити за цей газ повинен був "Нафтогаз" як єдина українська компанія, з якою у монополії був контракт, який діяв до кінця 2019 року.

В "Газпромі" повідомили, що перестали розкривати обсяги поставок на окупований Донбас із-за відсутності контракту з "Нафтогазом", відмовившись від подальших коментарів.

ОРДЛО забезпечуються російським газом з лютого 2015 року. Всього на окуповану територію було поставлено близько 12 млрд кубометрів газу, в тому числі 2,75 млрд кубометрів - в 2019 році. Вартість цього газу, виходячи із середньої ціни імпорту газу в Україну в 2015-2019 роки,

Як зазначає видання, російський газ, безумовно, як і раніше поставляється на східну Україну, але тепер Газпрому довелося знайти нову юридичну схему для цього. Виданню не вдалося з'ясувати, як вона виглядає в точності, але можливі два варіанти.

У першому випадку поставки можуть бути організовані через компанію-посередника, яка не побоюється потрапити під санкції за роботи з невизнаними республіками. Однак у такому випадку компанія-посередник повинна була отримати дозвіл на експорт газу (за законом це може робити тільки Газпром), що видається малоймовірним.

Згідно іншим варіантом, поставки можуть бути класифіковані як газ, що йде на технологічні потреби газотранспортної системи (ГТС), оператором якої є Газпром. Витрата газу по цій статті в рамках всієї ГТС досить великий: у 2019 році він склав 38 млрд кубометрів, в 2019 році - 40,14 млрд кубометрів. Потреби ОРДЛО складуть лише 6-7% від цих обсягів і будуть малопомітні на тлі річних коливань.

Читайте також: Новий контракт з "Газпромом" зірвав людям із влади бізнес з Росією – Вітренко

Раніше повідомлялося, що російський газовий монополіст "Газпром" почав демонтаж труб на території РФ, які використовувалися в поставках газу в Україну.

Обсяг транзиту газу за січень-травень 2020 року через ГТС України за контрактом з "Газпромом" досяг 20 млрд кубометрів. Це на 46% менше, ніж за аналогічний період 2019 року (36,9 млрд кубометрів).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі