"Газпром" переніс розробку гігантського родовища на наступне десятиліття

Поділитися
«Газпром» переніс розробку гігантського родовища на наступне десятиліття
Раніше у "Газпромі" заявляли, що не мають наміру запускати Ковикту раніше 2017-2018 років. При цьому спочатку, коли ліцензією на родовище володіло дочірнє підприємство ТНК-ВР, передбачалося, що родовище буде постачати в Іркутську область принаймні по дев'ять мільярдів кубометрів газу ще в 2006 році.

Російський "Газпром" планує ввести в експлуатацію Ковиктинське родовище, одне з найбільших газових родовищ у світі, лише у 2024 році. Про це, як повідомляє РІА Новини, йдеться в матеріалах компанії, підготовлених до наради у міністерстві природи.

Раніше у "Газпромі" заявляли, що не мають наміру запускати Ковикту раніше 2017-2018 років. При цьому спочатку, коли ліцензією на родовище володіло дочірнє підприємство ТНК-ВР, передбачалося, що родовище буде постачати в Іркутську область принаймні по дев'ять мільярдів кубометрів газу ще у 2006 році. Тоді роботу у термін не вдалося виконати, бо"Газпром" не надавав ТНК-ВР місце в єдиній газотранспортній системі.

У результаті Ковикта після кількох років переговорів відійшла "Газпрому", який відразу ж заявив, що розробляти родовище найближчим часом не планується, бо попит на паливо компанія може задовольнити і без Ковикти.

У матеріалах до зустрічі у Мінприроди РФ також сказано, що Чаяндинське нафтогазоконденсатне родовище буде введено в експлуатацію в 2017 році. Обсяг видобутку на Чаянді повинен скласти близько 25 мільярдів кубометрів на рік, а на Ковикті - близько 35 мільярдів кубометрів.

Чаяндиньске родовище знаходиться в Якутії, його сумарні запаси складають близько 1,2 трильйона кубометрів газу і 79,1 мільйона тонн нафти і конденсату (категорії С1 і С2). Для порівняння, на Ковикті запаси оцінюються у півтора трильйона кубометрів (категорії А, В, С1 і С2) і 77 мільйонів тонн газового конденсату. Окрім того, родовище багате на гелій, виробництвом якого "Газпром" також планує зайнятися на Ковикті. !zn

Читайте також:

"Газпром", намагаючись уникнути міжнародного суду, "кинувся пропонувати" Литві значне зниження цін

ЄС готується висунути "Газпрому" претензії за порушення антимонопольного законодавства

"Газпром" не має наміру торгуватися з Україною, і вимагає сплатити рахунок за газ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі