Гальчинський: Розбалансованість світової економіки виправить криза

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Вирішити проблеми світової економіки навряд чи можливо методами економічної політики, і цю функцію візьме на себе нова криза.

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив відомий економіст, екс-глава Ради Національного банку Анатолій Гальчинський.

«Йдеться про критичну надмірність параметрів споживацького суспільства. Боргова криза - відлуння відповідної надмірності. Розв’язати цю проблему інструментами економічної політики, як це засвідчують події останніх років, неможливо. Ніхто не знає, як це можна зробити. Антикризові заходи попередніх років дали зворотні результати. Не в змозі запропонувати лікувальну рецептуру і економічна наука. Нові Кейнси на її горизонті ще не з’явилися. У цій ситуації залишаються методи хірургічного втручання. Цю функцію перебирає на себе криза», - упевнений він.

«Відбувається прогресуюче стиснення фаз економічного циклу: кризові перепади набувають ланцюгової специфіки, ідуть буквально впритул один до одного. «Ми на порозі нового економічного шторму», - заявив зовсім недавно голова Світового банку Р.Зеллік. З цим не можна не погодитися», - вважає А. Гальчинський.

При цьому економіст не радить сподіватися на швидке вирішення проблем. «І в цьому має бути ясність: ідеться про процеси, пов’язані з міжсистемними трансформаціями, протяжність яких вимірюється десятиріччями. Західна економіка фактично втягується в систему нульового зростання. Посудіть самі: у 1980-х роках середньорічні темпи приросту ВВП становили 3,1%, у 1990-х - 2,8%, першому десятиріччі 2000-х років - 1,6%. Цілком прогнозованим є те, що ця тенденція прогресуватиме. Найбільш проблемними у цьому є країни єврозони, перспективні оцінки економічної динаміки яких увесь час погіршуються», - сказав він.

Повний текст інтерв'ю Юрія Сколотяного з Анатолієм Гальчинським читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі