Країни "Великої сімки" (G7) розглядають можливість публікації спеціальної заяви із засудженням дій Росії і вираженням рішучості запровадити проти неї санкції. Про це у середу, 12 березня, пише The Wall Street Journal з посиланням на слова обізнаного європейського джерела.
Білий дім і Мінфін США офіційно не коментують цю інформацію.
Як пише газета, в найближчі дні США можуть оголосити про фінансові санкції щодо російських та українських офіційних осіб, дії яких, на думку Білого дому, загрожують цілісності України.
Надалі США можуть вжити заходів щодо російських громадян, причетних до порушень прав людини та незаконної торгівлі, для чого може бути використано прийнятий минулого року "Акт Магнітського".
ТАКОЖ: Росія придумала "відповідь" на можливі санкції Заходу: буде конфісковувати активи компаній ЄС і США
Як третій крок, пише газета, адміністрація може використовувати проти російських юридичних і фізичних осіб механізми боротьби з відмиванням грошей та незаконною торгівлею зброєю, введені в законодавство після терактів 11 вересня 2001 року. Ці дії можуть торкнутися банків і зовнішньоторговельних фірм, пов'язаних, наприклад, з постачанням озброєнь до Сирії або з ядерною програмою Ірану.
США та інші провідні західні країни фокусуються на індивідуальних точкових санкціях, оскільки більш широкі санкції можуть безпосередньо нашкодити західному бізнесу і дозволять Москві реалізувати свої погрози, що стосуються відповідних заходів проти компаній з країн, які запровадили санкції, сказали газеті колишні і нинішні офіційні особи.
Американська бізнес-спільнота також хотіла б уникнути односторонніх санкцій, бо в результаті європейські конкуренти можуть зайняти їхнє місце на ринку, пише The Wall Street Journal.
Члени Американо-російської ділової ради (US-Ukraine Business Council) зустрічалися з радниками Білого дому, щоб обговорити побоювання бізнесу щодо можливих санкцій. "Ми у бізнес-співтоваристві не хочемо опинитися між двох вогнів", - сказав газеті виконавчий віце-президент організації Майрон Брілліант.
Більш широкі санкції можуть торкнутися американських виробників продовольства, нафтових і авіабудівних компаній.
Зокрема, Boeing має у Росії виробниче СП, а для PepsiCo російський ринок - другий за важливістю з точки зору доходів.
Нижня палата Конгресу США у вівторок слідом за Сенатом ухвалила резолюцію, що рекомендує введення санкцій проти Росії у зв'язку з її діями щодо України. Минулого тижня Барак Обама наділив адміністрацію США правом вводити майнові та візові санкції проти фізичних та юридичних осіб, які "привласнили владні повноваження у Кримському регіоні без дозволу уряду України". !zn