FT: Війна перетворює росіян на націю "золотих жуків"

Відео
Поділитися
Про економіку РФ та гонку населення за золотими виробами як раекцію на обмеження продажу валюти. Ремінісценція на детектив Едгара Алана По. 

Коли доводилось затягувати паски, люди в Росії зазвичай знаходили розраду в можливості придбати долари чи євро. Але з початком війни все змінилося. Російський Центробанк обмежив продажі іноземної валюти у березні, тоді ж Путін скасував податок на додану вартість на купівлю золотих злитків, що спричинило різке зростання попиту. Незабаром жителі РФ зрозуміли, що це чи не єдиний спосіб утриматися на плаву. «Чи варто мені купити золото?» — одне з найпоширеніших питань, які чули  тамтешні консультанти з фінансових питань на початку весни.  Паніка поширювалася і майже миттєво Росія перетворилася на націю "золотих жуків" – так починається матеріал Financial Times про те, чому в РФ стрибає попит на золоті вироби. Йдеться, зокрема, про скасування ПДВ на такі покупки та дефіцит іноземної валюти.

Золотий жук (англ. gold bug) — часто зневажливий термін, який застосовують у фінансовому секторі та серед економістів стосовно інвесторів, які грають на здорожчання золота. Економічний термін є ремінісценцією на однойменне оповідання Едгара Алана По.

«Вищезгадані зміни в фінансовій політиці в Росії схожі на те, як Китай відкрив свій ринок золота на початку фінансової кризи 2008 року«Китайці значно полегшили інвесторам купівлю золота. І саме тоді ми побачили бум».

Росія та Китай докладають багато зусиль, щоб зробити долар [менш впливовим] — щоб він не був нафтодоларом», — пояснює Віталій Несіс, виконавчий директор «Поліметалу», англо-російського виробника золота.

Російський попит на золоті злитки – лише 2% від світового

Незважаючи на минулорічний сплеск, згідно з даними  World Gold Council (організація, створена в 1987 році основними виробниками золота у світі з метою стимулювання попиту на цей метал – ред.), російський попит на золоті злитки та монети минулого року становив лише 2 відсотки від загального світового.

Найбільшим покупцем у світі залишається Китай з 19 відсотками, за ним йдуть Німеччина та Індія. Ближче до кінця 2022 року Росії вдалося перенаправити експорт золота в Азію, зокрема в Китай.

Експорт золота з РФ до Китаю зріс на 63%

Згідно з даними китайської митниці, експорт російського золота до Китаю в 2022 році різко зріс на 63 відсотки, збільшившись на 150 мільйонів доларів у річному обчисленні. Однак недостатньо розвинена інфраструктура для роздрібних інвестицій у золото може послабити громадський ентузіазм.

Наприклад, люди можуть продати злитки назад лише банкам. Зберігання золота – ще одна проблема, тому що багато людей зберігають золото вдома. Кожна подряпина може знизити цінність золотого злитка, — сказала інтерв'юйована FT фінансова консультантка Смирнова. «Не всі розуміють, що не можна тримати вироби з золота у коробці з-під взуття».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі