Фрідман запропонував подарувати Альфа-банк Україна державі

Поділитися
Фрідман запропонував подарувати Альфа-банк Україна державі Фрідман запропонував подарувати Альфа-банк державі © YES © 2016. Photographed by Sergei Illin, Aleksandr Indychii, Aleksandr Pilyugin and Valentіna Tsymbaliuk
Також акціонери готові докапіталізувати його на $1 млрд.

Співвласник та найбільший акціонер Альфа-Банку Україна Міхаіл Фрідман написав голові НБУ Андрію Пишному листа в якому підтвердив свою готовність докапіталізувати фінансову установу на $1 млрд, а в разі рішення уряду чи Національного банку щодо необхідності передачі контролю у банку державі чи іншому акціонеру, акціонери готові безоплатно передати його акції. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"На нашу думку, приватні інвестиції - це найкращий варіант… Водночас, якщо уряд України чи Національний банк схилиться до рішення, що Альфа-Банк Україна має контролюватись державою чи іншим акціонером, ми готові безоплатно передати акції банку", - йдеться у документі.

Фрідман вважає, що проти банку відбувається «скоординована медіаатака», а гучні заяви в пресі щодо його майбутнього, викликають занепокоєння клієнтів.

Також у жовтні в Брюсселі заплановані зустрічі представників банку з регуляторними органами ЄС щодо можливості практичної реалізації докапіталізації на $1 млрд за рахунок заморожених санкціями коштів.

Така докапіталізація, вважає Фрідман, буде хорошим та сміливим прикладом іншим інвесторам.

Він також додав, що акціонери з повагою віднесуться до рішення державних органів передати контроль над банком державі або іншому акціонеру і не оскаржуватимуть рішення в судах.

Фрідман висловив сподівання на підтримку співробітників та клієнтів банку з боку Національного банку задля координації такого переходу.

Альфа-Банк Україна, за даними НБУ, на 1 вересня 2022 року за розміром загальних активів посідав 7 місце (111,16 млрд грн) серед 67 банків, що діяли у країні. Його найбільшими акціонерами нині опосередковано є Андрєй Косогов (40,9614%, до нього після війни перейшли пакети Гєрмана Хана та Алєксєя Кузьмічова, котрі потрапили під санкції, розміром відповідно 20,9659% і 16,3239%), Міхаіл Фрідман (32,8632%), Пьотр Авєн (12,4018%), UniCredit S.p.A. (Італія, 9,9%), Марк Фоундейшн із дослідження ракових захворювань (3,8736%). Болгарський ексміністр фінансів, виконавчий директор Групи фінансових ринків Лондонської школи економіки і технічний радник Єврокомісії Сімеон Дянков, за погодженням з НБУ, є довіреною особою Нацбанку з пакетів Косогова, Фрідмана та Авена, які також потрапили під санкції.

Парламент минулого тижня ухвалив закон "Щодо особливостей виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану", що передбачає націоналізацію без докапіталізації з боку держави. Документ також встановлює, що відшкодування вартості акцій акціонерам (у разі її перевищення 1 грн за висновком аудиторської компанії) буде можливим лише після компенсації збитків державі України від РФ і виключно за рахунок таких коштів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі