Французька Total вийшла зі спільного проекту з "Газпромом"

Поділитися
Total вийшла з Штокмановського родовища
Основна причина - санкції Заходу проти РФ. Втім, після відновлення проекту Total розраховує повернутися в нього першою .

3" 25% у спільному проекті з розробки гігантського Штокманівського родовища, пишуть "Ведомости" з посиланням на джерела.

Компанія Shtokman Development AG була створена у 2008 р. для розробки першої фази родовища, цей проект зараз заморожено.

"При відновленні Штокманівського проекту "Газпром" покличе Total першою брати участь у ньому", - цитувала прес-служба "Газпрому" Міллера після його зустрічі з головою правління Total.

Представник "Газпрому" відмовився від коментарів.

Угода акціонерів Shtokman Development AG, в якій "Газпрому" спочатку належало 51%, Total – 25%, а Statoil – 24%, закінчилася влітку 2012 р. Інвестиційне рішення за проектом не було прийнято, і Total зі Statoil повинні були повернути частки "Газпрому". Statoil це зробила, списавши $ 335 млн збитків. Total залишилася в проекті, а $ 350 млн збитків за нього списала тільки в квітні 2014 р. Сам "Газпром" повідомив в березні, що може списати за проектом 22,3 млрд руб. збитку.

На якій юридичній підставі Total досі залишалася у проекті, сторони не повідомляли. Восени 2013 р. в інтерв'ю "Комерсанту" президент Total Upstream Ів-Луї Даррикаррер, не вдаючись в подробиці, сказав, що, якщо дві компанії бажають співпрацювати, вони знайдуть спосіб вирішити юридичні проблеми.

В кінці 2013 р. декілька осіб, близьких до обом компаніям, повідомляли, що Total хоче обміняти частку в Штокмані на частку в іншому проекті "Газпрому" – наприклад, в "Балтійському СПГ". Але Total хотіла б зріджувати на ньому свій газ, говорив один зі співрозмовників "Ведомостей".

Штокманівське родовище на шельфі Баренцева моря з запасами 3,9 трлн куб. м газу було відкрито ще у 1988 р. З тих пір технології і набір учасників для його розробки неодноразово змінювалися. На родовищі можна добувати понад 70 млрд куб. м газу в рік, це 11% від поточного рівня видобутку газу в Росії. На базі родовища планувалося створити завод СПГ для поставок в США, але цьому завадила сланцева революція. Зараз Штокман стоїть в плані розробки тільки після 2020 р.

Влітку 2014 р. старший віце-президент компанії Майкл Боррелл заявив, що Total запропонувала "Газпрому" нові технології для розробки родовища і сподівається на якнайшвидше відновлення проекту.

Але тут були введені Заходом санкції проти Росії. В кінці квітня 2015 р. Total заявила, що отримала дозвіл французьких властей працювати тільки на трьох проектах в Росії. Санкції не дозволяють Total працювати з "Лукойлом".

Представник "Лукойлу" відмовився від коментарів.

Через санкцій Total зіткнулася з проблемами залучення проектного фінансування для "Ямал СПГ", а також припинила скупку акцій "Новатека".

Заважають санкції Total продовжувати роботу над Штокманом, компанія не повідомляла.

Санкції – одна з головних причин виходу Total проекту, вважає аналітик "Ощадбанк CIB" Валерій Нестеров та портфельний керуючий GL Financial Group Сергій Вахрамєєв. На економіку Штокмана вплинули і низькі ціни на нафту. Проект може окупитися лише при ціні газу $ 460 за 1000 куб. м, а для цього ціни на нафту повинні збільшитися вдвічі, каже Вахрамєєв.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі