Кабінет міністрів України пропонує формувати тарифи на теплову енергію з урахуванням собівартості теплової енергії та забезпечуючи достатній рівень рентабельності суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання та житлово-комунальних послуг (ЖКП).
Відповідна пропозиція закріплена в урядовому законопроекті №2262 , яким пропонується внести зміни до закону "Про теплопостачання". Документ зареєстровано 28 лютого.
"Тарифи повинні враховувати собівартість теплової енергії і забезпечувати достатній рівень рентабельності", - зазначено в законопроекті.
Разом з тим, який рівень рентабельності вважати достатнім у проекті закону не уточнюється.
В даний час законом передбачено формування тарифу теплової енергії, виходячи з рентабельності не нижче граничного рівня рентабельності, встановленого Кабміном за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері ЖКГ.
"Встановлення цін/тарифів на ЖКП нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво не допускається і може бути оскаржено в суді", - пропонуються в законопроекті зміни до законів про ЖКП та "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг".
Раніше закон допускав таку можливість у випадку, якщо була передбачена відповідна компенсація.
Також законопроектом передбачено вилучення із закону України про ЖКП норми про фінансування з місцевих бюджетів видатків на відшкодування втрат підприємств, що пов'язані із встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, який робить неможливим отримання прибутку.
Кабмін також пропонує для здійснення державного нагляду за ринком комунальних послуг дозволити посадовим особам національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг обкладати суб'єктів природних монополій штрафами визначеними Законом України "Про природні монополії" та суб'єктів господарювання у сфері теплопостачання - у розмірах визначених законом України "Про теплопостачання".
Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, його метою є виконання заходів, визначених ключовою подією 8 програми (матриці) стратегічних та інституціональних реформ у рамках проекту "Друга програмна позика на політику розвитку", забезпечення беззбиткового функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання і ЖКП, створення умов для залучення інвестицій у розвиток та технічне оновлення систем теплопостачання, своєчасне і виконання в повному обсязі боргових зобов'язань з погашення та обслуговування позик, у тому числі, які підтримуються міжнародними фінансовими організаціями.