Forbes Ukraine опублікував рейтинг найбільших приватних компаній України: на першому місці Метінвест

Поділитися
Forbes Ukraine опублікував рейтинг найбільших приватних компаній України: на першому місці Метінвест © Метінвест
Метінвест очолив рейтинг найбільших бізнесів України, а семеро топменеджерів компанії увійшли до переліку найкращих керівників.

Журнал Forbes Ukraine оприлюднив рейтинг найбільших приватних компаній України з виторгом від 4,7 мільярда гривень. На першому місці опинилася компанія Метінвест Ріната Ахметова, яка минулого року мала виторг 270,5 млрд грн. До першої п’ятірки також увійшли ДТЕК, АТБ, Fozzy Group і Kernel, повідомили у пресслужбі Метінвесту.

Журнал вивчав фінпоказники компаній за 2023 рік та першу половину поточного. Інформацію про фінансові дані та кількість співробітників брали з YouControl, а також використовували надані компаніями показники та власні аналітичні розрахунки.

Таким чином Forbes встановив, що багаторічний лідер рейтингу найбільших приватних компаній країни оговтався від втрати великих активів. Мова йде про «Азовсталь» в окупованому Маріуполі, Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча та Авдіївський коксохімічний завод. У першому півріччі цього EBITDA Метінвесту збільшилася на 33%, до $650 млн. Так сталося через нарощування видобутку залізної руди майже вдвічі, до 8,9 млн т. 

 «Збільшити виробництво на наших гірничозбагачувальних комбінатах (ГЗК) вдалося завдяки відкриттю портів Одеси», – зазначив СЕО компанії Юрій Риженков.

Поки в Україні триває війна, інвестиційний фокус Групи Метінвест перемістився до Європейського Союзу. На межі 2024–2025 років компанія разом з італійською Danieli запускає будівництво металургійного заводу в Італії, який має виробляти 2,7 млн т сталі на рік. Перші зразки продукції підприємство повинні з’явитися вже наприкінці 2027-го. Цей проєкт коштує €2,5 млрд. Вказано, що завод має стати прототипом майбутньої модернізації українських сталеливарних активів Метінвесту. Крім того, це спосіб розширити ринок збуту для недозавантажених гірничозбагачувальних комбінатів Метінвесту: у 2024-му вони працюють на 57% від потужності, металургійні заводи – до 75%.

Компанія також має нові напрямки роботи. Зокрема, це військова продукція для захисту Сил оборони України. До асортименту входять захист для бронетехніки, зокрема для Bradley та Abrams, захисні екрани для кулеметників, металеві захисні споруди. 

«Але це все благодійність, що проводиться в умовно вільний від роботи час», – зазначив Риженков. 

Водночас він зазначив, що, коли Міноборони робитиме Метінвесту замовлення, то допоможе додати системності військовому напряму.

До рейтингу найкращих керівників металургійної галузі увійшов CEO Групи Метінвест Юрій Риженков. Також серед відзначених — генеральні директори підприємств: «Метінвест Покровськвугілля» — Андрій Акулич, Інгулецького, Північного та Центрального ГЗК — Ігор Тонєв, «Каметсталі» — Олександр Третьяков, та в.о. СЕО «Запоріжсталі» — Тарас Шевченко. 

Компанія Метінвест Ріната Ахметова за дев’ять місяців поточного року збільшив сплату податків і зборів до бюджетів усіх рівнів в Україні на 38% аналогічного періоду 2023 року. У грошовому еквіваленті це 15,2 млрд грн. Також, від початку повномасштабного вторгнення Росії, Метінвест спрямував на допомогу Україні та її громадянам вже 7,7 млрд грн. З них 4,1 млрд грн були направлені на потреби ЗСУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі