Реальна ціна рубля сьогодні невідома. Центробанк Росії зробив усе можливе, щоб утримати рубль від подальшого падіння, і його реальна ціна стала загадкою. Однак довго утримувати рубль на цьому рівні не вдасться. Це доводить і досвід РФ у попередніх кризах. Про це пише російська Forbes.
Видання нагадало, що ЦБ різко підвищив до 20% облікову ставку, забираючи гроші з ринку, а Путін запровадив жорсткі валютні обмеження, що штучно знизило попит на купівлю зарубіжної валюти. Крім цього, експортерам було наказано продавати 80% своєї валютної виручки. Всі ці заходи дозволили оперативно стабілізувати курс рубля до основних світових валют. На якийсь час зміцнить рубль і рішення про переведення торгівлі російським газом у рублі.
«Долари можна зараз купити «на папері» практично у всіх банках, але знімати готівкою або переводити їх на інший рахунок, наприклад, закордонний, заборонено. Розкид пропозицій при цьому досить великий», - йдеться у матеріалі.
Але ці пропозиції є базою для чорного ринку валюти, що зароджується, на якому можна купити, наприклад, готівкові долари в діапазоні 110-120 рублів. Ймовірно, зараз основними постачальниками валюти є ті громадяни, які скористалися правом один раз зняти $10 000 зі свого рахунку і вирішили на цьому трохи заробити. Однак згодом цей потік почне вичерпуватися, і чорна готівка стане значно дорожчою.
Яким буде курс рубля до кінця року?
Експерти проводять паралелі із подіями 2014 року. У лютому розпочався рух за приєднання Криму до Росії, 16 березня там відбувся референдум, а через кілька днів було підписано закон про включення Криму та Севастополя до складу Росії. Долар з 35 рублів у лютому підскочив до 68 рублів наприкінці 2014 року, тобто майже вдвічі.
"Спецоперація" стартувала 24 лютого, і, якщо проводити аналогії з кримською історією, то до кінця 2022 року слід очікувати 190 рублів за долар, якщо взяти за основу курс ЦП 24 лютого - 85 рублів. Однак у 2014 році Захід не блокував резерви ЦБ та Мінфіну, не запроваджувалися валютні обмеження та не було такого безпрецедентного масштабу санкцій. Ось чому я б разом із подвійним коефіцієнтом використав принаймні й потрійний «підсилювач». Не можна виключати, що за інших рівних, якщо геополітична ситуація не стане істотно гіршою або навіть почне покращуватися, до кінця 2022 року ми зможемо вільно купити в банку готівкові долари в діапазоні від 190 до 255 рублів за долар», - йдеться у матеріалі.
Раніше повідомлялося, що Європа не знає, як виглядає рубль і не має наміру платити «дерев'яним» за газ.