Фондовики визнають – серед них є податкові «оптимізатори»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Мінімізація оподаткування через операції з цінними паперами поширена в Україні, визнають учасники ринку. Водночас у фондовиків існують застереження щодо способів боротьби держави з цим явищем.

Мінімізація оподаткування через операції з цінними паперами поширена в Україні. Це визнали учасники круглого столу, який організувала Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP і тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

Так, президент асоціації «Фондове партнерство» Ірина Заря не виключає, що оптимізація має місце в операціях з векселями. Голова ж ради Асоціації «Українські фондові торгівці» Сергій Антонов додає, що ці маніпуляції здійснюються і з акціями. Це «припущення» підтверджують в податковій. За даними директора департаменту оподаткування юросіб ДПСУ Лілії Павелко, зі 135 млрд грн. збитків реального сектору по операціям з ЦП 62% припадає на акції.

Водночас у фондовиків існують застереження щодо способів боротьби держави з цим явищем.

Коментуючи очікуване введення збору в 3% з позабіржових операцій з ЦП, які не перебувають у біржовому реєстрі, І. Заря зауважує, що в світі подібний податок запроваджували переважно для зниження волатильності на ринку, що може виникати, скажімо, при високочастотній торгівлі (коли одні і ті ж папери змінюють власника кожні кілька секунд). Голова ж правління «Української біржі» Олег Ткаченко додає, що, наприклад, в Китаї його запровадили, аби охолодити тамтешній фондовий ринок. В Україні ж такої потреби немає.

Натомість директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст констатує, що враховуючи диспропорційні – занадто великі масштаби – неорганізованого ринку ЦП (де і має вводитися податок), певною мірою можна говорити про його перегрітість. А член НКЦПФР Олексій Петрашко додає, що 3-відсотковий збір у різних країнах може мати різний «функціонал», у т.ч. – стимулювання до зростання питомої ваги біржових (організованих) торгів.

Оцінюючи в цілому розроблені податкові новації, член ради Асоціації «Українські фондові торговці» Андрій Некрилов схиляється до думки, що незважаючи на значний прогрес у діалозі між держорганами і учасниками ринку, попрацювати над вдосконаленням вже розроблених пропозицій ще не завадить. Фахівець не виключає, що для якісної реалізації ініціатив ринку буде потрібно також певний перехідний період.


Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі