Фонд гарантування встановив рекорд з реструктуризації банківського кредиту

Поділитися
Фонд гарантування встановив рекорд з реструктуризації банківського кредиту © inpress.ua
Мова йде про кредит «Промінвестбанку».

Між ПАТ «Промінвестбанк», ліквідацією якого наразі займається Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, та ТОВ ВКФ «Велта» було укладено угоду щодо реструктуризації заборгованості банку на суму 6 млрд грн. Іншими словами, Фонд уклав найбільшу за сумою угода з реструктуризації, повідомила пресслужба ФГВФО.

За даними Фонду, від представників бізнесу, що мають заборгованість перед банками, досі надходять заяви на реструктуризацію заборгованості.

«Ми розробили і постійно вдосконалюємо спеціальні умови погашення заборгованості, щоб забезпечити надходження коштів для задоволення вимог кредиторів банків та водночас зменшити фінансове навантаження на позичальників. В останні два роки ми бачимо позитивну тенденцію – позичальники банків, що передаються під управління Фонду гарантування,прагнуть врегулювати свою заборгованість, не накопичуючи борги. Ця справа показує, що реструктуризація є виграшною стратегією для усіх сторін. Позичальник може безперешкодно продовжувати ведення бізнесу; Фонд і банки, що ліквідуються, отримують грошовий потік для задоволення вимог кредиторів цих банків та повернення коштів державі», - наголосила заступниця директора-розпорядника Фонду Ольга Білай.

В свою чергу в «Велта» радіють наданій можливості і критикують дії екс-власників банку щодо заборгованості.

«Майже 10 років «Велта» була заручником російського банку, всі наші спроби щодо реструктуризації боргу просто блокувались. Конструктивні перемовини розпочались лише після того, як «Промінвестбанк» був переданий в управління Фонду гарантування у 2022 році. Хочу зазначити, що «Велта» обслуговувала позику, здійснюючи платежі тіла та процентів», - прокоментував Андрій Бродський, генеральний директор компанії «Велта».

Нагадаємо, що Україна в перші дня війни відкликала ліцензії двох українських «дочок» найбільших держбанків РФ – Сбєрбанку Росії та ВЕБ.РФ – Міжнародного резервного банку (МР Банк) і Промінвестбанку. Потім їхні активи перейшли у власність України.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі