"Ми винні НБУ понад 9 млрд грн і більше 60 млрд грн - Міністерству фінансів. Частину кредитів обслуговуємо в поточному режимі, погашення іншої частини кредитів перенесено на більш далекі терміни", - розповів Ворушилін.
За його словами, процентна ставка, під яку Фонду виділяли кошти для виплат вкладникам, дуже велика.
"Деякі позики нам видали під 9,5-10%, а деякі під 13% річних. Ніде в світі немає таких ставок. Щоб вирішити проблему, в першу чергу потрібно зменшити вартість запозичення. Якщо борг буде зменшено або реструктуровано, Фонд гарантування зможе його погасити за рахунок продажу активів, надходжень від банків", - зазначив Ворушилін.
Він також сказав, що надходження до ФГВФО зборів від банків становлять понад 3 млрд грн щорічно, але з цієї суми близько 2,4 млрд грн йде на погашення відсотків по боргу перед Мінфіном і НБУ, при цьому тіло кредитів не погашається.
"Ми з цього приводу ведемо досить щільні консультації з міжнародними експертами. Разом зі Світовим банком ми шукаємо рішення. Оскільки не виходить прямо домовитися з НБУ і Мінфіном, доводиться залучати в дискусію міжнародних донорів", - додав Ворушилін.
Раніше повідомлялося, що активи Фонду гарантування вкладів у квітні збільшилися на 9%, або на 1,092 млрд грн до 12,963 млрд грн. Однак з початку 2017 року активи фонду скоротилися з 15,3 млрд грн - до 12,9 млрд грн.
Детальніше про систему гарантування вкладів читайте у статті Вадима Сироти та Юрія Сколотянского "Нацбанк та Фонд гарантування вкладів: погана гра двох "поліцейських" з величезним мінусом для суспільства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Також, про борги Жеваго перед державою читайте у статті Романа Івченка і Юрія Сколотянского "Банківські борги Жеваго перед державою: ритуальна боротьба" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".